سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه ای از تمامی زائرانی که خارج از مجموعه سماح ویزا دریافت کرده اند خواست تا با ورود به این سامانه نسبت به بیمه خود اقدام کنند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سازمان حج و زیارت، در ادامه این اطلاعیه آمده است: مشتاقان زیارت اربعین که ویزای خود را خارج از سامانه سماح دریافت کرده اند، بدون پرداخت حق کارگزاری اطلاعات خود را در سامانه سماح درج نمایند و با پرداخت هزینه بیمه و خدمات درمانی (248.000ریال)، از این خدمات بهره مند شوند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: با توجه به اینکه طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین تمامی زائرینی که قصد شرکت در مراسم اربعین سالجاری را دارند می بایست در سامانه سماح ثبت نام نماید، به اطلاع می رساند این قابلیت هم اکنون در سامانه سماح فراهم گردیده است تا حتی زائرینی هم که روادید خود را خارج از سامانه سماح دریافت نموده اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه کارگزاری (مبلغ 100.000ریال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه طبق نظر ستاد مرکزی اربعین بیمه و خدمات درمانی الزامی است این دسته از زائرین با ثبت نام در سامانه می بایست هزینه بیمه و خدمات درمانی (248.000ریال) را پرداخت کنند. همچنین چنانچه ثبت نام زائر توسط دفتر زیارتی انجام شود مبلغ 20.000ریال نیز به عنوان حق الزحمه ثبت نام به حساب کارگزار بر مبلغ فوق افزوده و واریز خواهد شد.

سازمان حج در ادامه این اطلاعیه می افزاید: در سامانه سماح به صورت پیش فرض برای همه ثبت نام کنندگان تیک اخذ روادید درج شده است و چنانچه زائر تقاضای روادید نداشته باشد می تواند تیک گزینه اخذ روادید را بردارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز