استاندار تهران گفت: تا هم اکنون حدود چهل مدرسه از سوی خیرین کشور ساخته شده است. بسیاری از درمانگاه‌ها، اماکن ورزشی، آموزشی و دانشگاه‌ها نیز توسط مردمی ساخته شده است که دلسوز مردم بوده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، محمد حسین مقیمی استاندار تهران در نخستین جلسه مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان تهران اظهار کرد: در اصل قانون اساسی کشور، دولت وظیفه دارد که نیازهای اساسی مردم را تامین کند. از طرف دیگر در آموزه های دینی آمده است که بایستی به همه نیازهای مردم پاسخ دهیم.

وی ادامه داد: برای برطرف کردن نیازهای مردم علاوه بر کمک‌های دولتی باید از جای دیگری نیز کمک‌رسانی شود که این متوجه خیرین دلسوز کشور می‌شود.

مقیمی گفت: می‌توان برای حل مشکلات و کنار گذاشتن مشکلات مردم هم از دولت و هم از خیرین کمک خواست که برای بهتر شدن زندگی مردم هر دو وظیفه داریم. دولت مکلف است که راه برای گره گشایی هموار کند و همچنین تکلیف دارد که همه نیازهای مردم و هم خیرین علاقمند برای توسعه کشور را مرتفع سازد.

استاندار تهران تصریح کرد: خداوند به برخی از انسان‌های خود امکاناتی داده است که از آن طریق بتوانند نیازهای هم نوع خود را برطرف کنند؛ که این یک عنایتی است که پروردگار به آنها داده است و این عنایت به هر کسی تعلق نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: برخی از کسانی هستند که در اموری همچون ساخت‌ مدارس، وقف کردن، ساخت پل، آب‌انبار، مساجد از جان خود نیز مایه می‌گذارند. این فرهنگ از قدیم در کشور ما وجود داشته است که امروز در بین مردم نهادینه شده است.

مقیمی گفت: تا هم اکنون حدود چهل مدرسه از سوی خیرین کشور ساخته شده است. بسیاری از درمانگاه‌ها، اماکن ورزشی، آموزشی و دانشگاه‌ها نیز توسط مردمی ساخته شده است که دلسوز مردم بوده‌اند.

وی ادامه داد: برخی از افراد هستند که برای برطرف کردن برخی از کمبودها و حتی هزینه تحصیل و زندگی نیازمندان داوطلب می شوند. زمانی که همچین انسان‌هایی وارد زندگی مان می‌شوند، برکت و خیر نیز با آنها همراه می شود.

مقیمی گفت: زمانی که ما وارد این مجموعه‌ها می‌شویم جز عشق، علاقه و نیت خیر در وجود آنها چیزی نمی‌بینیم و این لذتی است که با وجود انها ما کسب می‌کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که کسی در مقابل کار خیر دعای هزاران نفر نصیبش می‌شود، برای او بزرگترین نعمت از طرف خداوند و توشه آخرت خواهد بود.

استاندار تهران تصریح کرد: شما خیرین مورد عنایت خداوند هستید؛ امیدواریم که راه برای شما خیرین همیشه هموار باشد که بتوانید برای کمک‌رسانی به کشور و مردم آماده باشید. شما الگوهای مردم هستید، چرا که خداوند به شما امکاناتی فراهم کرده است که از این امکانات می‌توانید تمام مشکلات مردم را حل و فصل کنید.

مقیمی گفت: ما در واقع بعد از انقلاب بیشتر در مناطق محروم سرمایه‌گذاری کردیم؛ این در صورتی است که در شهرها نیز ما نیازمند فراهم کردن امکانات رفاهی مردم نیز هستیم.

استاندار تهران در پایان اظهار کرد: از خداوند می‌خواهیم همیشه در راه خیر قدم بگذاریم، چرا که خدمت کردن به مردم لذتی بالاتر از هر چیز دیگر دارد و اینها همه هدایای خداوند به مردم و به خیرین دلسوز کشور و مردم است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز