وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: از مجموع معلولان جسمی و ذهنی کشور بسیاری از آنان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور نیستند و نکته قابل توجه این است که مسئولیت معلولان ذهنی، مسئولیتی بسیار سخت است.

به گزاش مرور نیوز ، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم گلریزان و ضیافت افطاری ماه رمضان که در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد، اظهار کرد: آمار زنان سرپرست خانوار در کشور به 3 میلیون و 200 هزار نفر رسیده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند و خدمات و حمایت‌های مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

ربیعی تاکید کرد: آمار فوق در خصوص زنان سرپرست خانوار به مفهوم ناتوانی و محرومیت همه آن‌ها نیست؛ بلکه ناشی از تغییر سبک زندگی در کشور و سرپرست شدن آن‌ها به دلایل مختلف است.

وجود بیش از یک میلیون نفر معلول جسمی-حرکتی در کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار، هم اکنون یک میلیون و 400 هزار معلول جسمی-حرکتی در کشور وجود دارد که 700 هزار نفر از آنان دارای معلولیت شدید هستند و آمار بیماران ضایعه نخاعی نیز در حال حاضر به 25 هزار نفر نیز رسیده است.

ربیعی در ادامه تاکید کرد: از مجموع معلولان جسمی و ذهنی کشور بسیاری از آنان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور نیستند و نکته قابل توجه این است که مسئولیت معلولان ذهنی، مسئولیتی بسیار سخت است.

وی یادآور شد: بر اساس آخرین آمارها در حال حاضر 9.3 درصد جامعه را سالمندان تشکیل می‌دهند و پدیده سالمندی یکی از مباحث مهم کنونی کشور ما به شمار می‌رود.

نگهداری از 26 هزار کودک بدسرپرست و بی سرپرست در مراکز بهزیستی کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر 26 هزار کودک در مراکز نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست سازمان بهزیستی کشور نگهداری می‌شوند و همچنین تعداد ورودی و خروجی (کودکان و نوجوانانی که به فرزند خواندگی می‌روند) سالانه مراکز فوق نیز با هم برابر است.

ربیعی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار در حال حاضر یک میلیون و 300 هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند و خدمات و حمایت‌های مورد نیاز را از این نهاد حمایتی دریافت می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز