مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وضعیت کیفی هوای تهران در 12 خرداد ماه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۶ در شرایط سالم قرار دارد و همچنین دمای تهران تا فردا (۱۳ خرداد) کاهش نسبی خواهد یافت.

وی با اشاره به افزایش وزش باد در تهران اظهار کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز(۱۲ خرداد) است و در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و جنوب غربی انتظار می‌رود. 

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وزش باد در برخی ساعات طی امروز (۱۲ خرداد) خیزش موقتی گرد و خاک را به دنبال خواهد داشت.

به گفته شهبازی با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز یکشنبه ( ۱۳ خرداد) برای برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با توجه به شرایط جوی انتظار می‌رود وزش باد شدید لحظه‌ای طی فردا (۱۳ خرداد) سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در سطح شهر شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز