مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وضعیت کیفی هوای تهران در 20 خرداد ماه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص ۶۰ در شرایط سالم قرار دارد، همچنین شاخص کیفیت هوای این شهر طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح، ۵۹ و در شرایط سالم قرار داشته است.

وی گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهرامروز (۲۰ خرداد) است و در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی و بارش پراکنده باران انتظار می‌رود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز (۲۰ خرداد) وزش باد در برخی ساعات همراه با احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خواهد بود. این شرایط فردا (۲۱ خرداد) کمابیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات بارش پراکنده و خفیف باران و وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی و جنوب شرقی پیش‌بینی می‌شود.

شهبازی تاکید کرد: بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا (۲۱ خرداد) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار داشته باشد.

وی در پایان اظهار کرد: دمای تهران طی دو روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز