استاندار تهران گفت: باید ممنوعیت خرید کالای غیر ایرانی برای همه دستگاه‌ها اعلام شود.

به گزارش مرور نیوز، محمد حسین مقیمی استاندار تهران در دومین جلسه اقتصاد مقاومتی در سال 97 درباره کاهش مصرف آب گفت: در مورد کاهش مصرف آب قبلا تصمیم گرفتیم تمام دستگاه‌ها از قبیل قوه قضائیه، مجلس، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و... که از اعتبار دولتی استفاده می‌کنند، مکلف هستند از کاهش 20 درصدی آب پیروی کنند.

وی درباره امکانات کاهنده مصرف آب گفت: به ارگان‌هایی که مصرف بالایی دارند، اخطار داده می‌شود و امکانات کاهنده در اختیارشان قرار می‌گیرد.

مقیمی درباره کاهش مصرف برق افزود: مسئول اداره برق ساعت اوج مصرف را از 12 تا 16 اعلام کرد که باید در این ساعات صرفه‌جویی انجام پذیرد.

وی ادامه داد: از ساعت 16 که پایان کار ادارات و دستگاه‌های دولتی است باید سیستم خنک کننده خاموش شود. همچنین از امکاناتی که مصرف بالای برق دارند، استفاده نشود.

مقیمی تصریح کرد: رؤسای همه سازمان‌ها باید در کاهش مصرف برق باید مانند کاهش مصرف آب گزارش دهند. همچنین با مدیران اجرایی دستگاه‌هایی که کاهش مصرف را رعایت نکنند برخورد خواهد شد.

وی در خصوص اینکه کاهش واردات کالای مصرفی در اجرای اقتصاد مقاومتی تأثیر گذار است گفت: واردات در تهران زیاد شده است که نباید به این حد برسد، هرچند این تعداد بالا به دلیل وجود گمرک‌های اصلی در این استان است.

استاندار تهران گفت: باید ممنوعیت خرید کالای غیر ایرانی برای همه دستگاه‌ها اعلام شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز