عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه پارک شهر نیز محل تجمعات است، گفت: بارها دیده‌ایم که وقتی یک عده اعتراض می‌کنند بعدا در محل کارشان مشکلاتی ایجاد می‌شود و باید بگویم آزادی بیان اعتراض مهم است. اما آیا آزادی پس از اعتراض هم وجود دارد؟

به گزارش مرور نیوز، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران امروز صبح در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: دولت مصوبه‌ای در خصوص تعیین مکان تجمعات در راستای اجرای تبصره 27 قانون داشته است، اما متاسفانه نقش مدیریت شهری و محلی در این مصوبه دیده نشده است.

وی با بیان اینکه نقش مدیریت‌های محلی باید در این مصوبه دیده می‌شد، گفت: چرا که بسیاری از فضاهای عمومی در تملک شهرداری‌ها است و از سویی شناخت نمایندگان مردم در شورا و شهرداری از فضاهای عمومی بیشتر است و نمایندگان مردم در شهر بیشتر از هیات دولت که تصمیم ملی می‌گیرند با نظرات و انتقادات محلی آشنا هستند.

مسجد جامعی با بیان اینکه بسیاری از اعتراضات محلی است و بهتر است در حوزه مدیریت محلی از آن پشتیبانی شود، تصریح کرد: می‌بایست نظر شهرداری‌ها را نیز در این مصوبه جویا می‌شدیم.

وی با بیان اینکه آزادی اعتراض مهم است اما آزادی پس از اعتراض نیز مهمتر است، گفت: وقتی به صالحی که یک شخصیت ملی و بین‌المللی است در راهپیمایی رسمی تعرض می‌شود و کسی کاری هم نمی‌کند حالا برای چهار آتش نشان یا راننده اتوبوس چه تضمینی وجود دارد که وقتی اعتراض می‌کنند مشکلی ایجاد نشود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه پارک شهر نیز محل تجمعات است، گفت: بارها دیده‌ایم که وقتی یک عده اعتراض می‌کنند بعدا در محل کارشان مشکلاتی ایجاد می‌شود و باید بگویم آزادی بیان اعتراض مهم است. اما آیا آزادی پس از اعتراض هم وجود دارد؟ و باید ضمانت‌هایی باشد که آزادی پس از اعتراض را هم تضمین کنند.

وی افزود: از افشانی می‌خواهم که این موضوع را در هیات دولت و ... مطرح کند و از ظرفیت‌های شوراهای شهر و استان بهره ببرند.

محسن هاشمی نیز در واکنش به این تذکر گفت: البته ما از هیات تطبیق نیز گلایه داریم، چرا که سال گذشته شورای شهر این پیشنهاد یعنی تعیین مکان برای اعتراضات قانونی را تصویب کرد اما در هیات تطبیق رد شد اما حالا همان موضوع در هیات دولت تصویب شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز