وزیر علوم گفت: پیشنهادی برای بازنگری در بحث سهمیه دانشجویان از سمت وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی رفته است تا نمایندگان بررسی کنند.

به گزارش مرور نیوز، موضوع سهمیه دانشجویان در کنکور کارشناسی ارشد چند روزی است که به بحث جنجالی و داغ این روز‌های وزارت علوم و سازمان سنجش تبدیل شده است؛ برخی از متقاضیان ورود به دانشگاه در خصوص افزایش سهمیه ایثارگران به ۳۰ درصد شکایت‌هایی را داشته‌اند و از راه‌های مختلف شکایت خود را به گوش مسئولان رسانده‌اند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، موضوع سهمیه‌ها به مجلس راه پیدا کرده و قرار است در صحن علنی مجلس درباره میزان سهمیه و کم یا زیاد شدن آن بررسی‌هایی صورت گیرد.

منصور غلامی  در خصوص موضوع افزایش سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد و انتقادات وارد بر آن گفت: بررسی ابعاد مختلف این موضوع به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرده و در حال بررسی است.

وزیر علوم با اشاره به بحث سهمیه‌ها و تصمیم‌گیری آن در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: پیشنهادی برای بازنگری در بحث سهمیه دانشجویان از سمت وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی رفته است و منتظر بررسی و نظر نمایندگان مجلس هستیم.

مجلس به دنبال تصویب قانون جدید سهمیه داوطلبان کنکور

وی ادامه داد: پیشنهاد وزارت علوم در مجلس در حال تصمیم‌گیری و بررسی است تا قانونی جدید در خصوص آن به تصویب برسد.

غلامی در خصوص نظر وزارت علوم درباره سهمیه‌ها گفت: نظر ما این است که موضوع سهمیه‌ها کمی تعدیل شود و امیدواریم که نظر مجلس هم به همین صورت باشد.

وزیر علوم با اشاره به اینکه با اعمال سهمیه‌ای که تاکنون برای ایثارگران وجود داشته است مشکلی نداریم، یادآور شد: پنج درصد سهمیه ایثارگران از قبل در قانون پیش‌بینی شده است و به همان صورت باقی خواهد ماند؛ صحبت ما بر روی میزان سهیمه‌هایی است که سال گذشته اجرایی شده و امیدواریم این رقم امسال کمتر شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز