فرمانده ناجا گفت: برای پلیس ملاک حزب و سازمان خاصی اهمیت ندارد و معیار ما عمل به قانون است. علت اینکه اعتماد مردم به پلیس افزایش پیدا کرده این است که می بینند که نیروهای پلیس صادقانه کار می کنند و جان خود را در این راه می دهند

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در گردهمایی روسای پلیس آگاهی استان های سراسر کشور گفت: براساس تاکیدات رهبری و نشست های برگزار شده، اولویت های پلیس در سال مشخص شده است و از جمله آنها می توان به مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد. با توجه به اینکه امسال سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است و با توجه با تاکیدات رهبری و نیاز مردم، مبارزه با قاچاق کالا را در اولویت کارهای خود قرار دادیم که در این مسیر پلیس آگاهی نقش موثری دارد.

وی افزود: سال گذشته از نظر ریالی 40 درصد افزایش در کشفیات داشتیم و روند مقابله با قاچاق کالا دارای رشد بوده، اما این ایده آل ما نیست و لازم است با اشراف اطلاعاتی و همکاری دستگاه های مربوط کشفیات را افزایش دهیم.

سردار اشتری گفت: باید نقش و سهم هر دستگاه در مبارزه با کالای قاچاق تعیین شود و هیچ کوتاهی در مبارزه با کالای قاچاق قابل قبول نیست و در استانهای که بیشتر کالای قاچاق با اشراف اطلاعاتی و استفاده از تکنولوژی توانستیم کشفیات را افزایش دهیم، زیرا هر کامیونی که کالای قاچاق وارد کشور می کند به همان میزان کارگران بیکار می شوند.

فرمانده ناجا بیان کرد: اولویت دیگر ما در پلیس آگاهی مبارزه با سرقت است و در استان هایی که بیشتر سرقت در انجام می شد، قرارگاه مبارزه با سرقت تاسیس شد که این قرارگاه باید با قوت به کار خود ادامه دهد.

سردار اشتری گفت: همچنین کشفیات کالاهای مسروقه افزایش پیدا کرده است و مردم از ما توقع دارند از که اموال آنها نگهداری کنیم.

وی افزود: به شدت باید با سارقان برخورد می شود و در کشفیات از بانک های اطلاعاتی پلیس آگاهی استفاده شود. ما معتقد هستیم امروز در پلیس آگاهی بانک های اطلاعاتی مانند بانک چهره نگاری داریم که می توانیم در کشفیات و پیشگیری از جرائم استفاده کنیم؛ باید در کشف پرونده ها از علم روز استفاده کنیم و امروز استفاده از روش های سنتی نمی تواند موثر واقع شود.

سردار اشتری ادامه داد: پیشگیری از وقوع جرم از اولویت های اصلی ما است و سایر دستگاه های دیگر هم باید بانک های اطلاعاتی خود را در اختیار پلیس قرار دهند.

وی گفت: اولویت بعدی ما مبارزه با جرایم خشن و مسلحانه است که البته تعداد این جرائم کم است، اما همین تعداد هم شایسته کشور نیست و باید نیروهای پلیس آماده باشند. اگر کسی که با سلاح به مردم تجاوز می کند یا باید دستگیر شود و یا در همان محل جرم به هلاکت برسد. اینها قانون است و دستگاه قضایی کشور باید به این پرونده ها به سرعت عمل کند؛ ما در جرائم خشن هیچ کوتاهی نمی کنیم و حتی یک مورد آن هم زیاد است.

فرمانده ناجا تصریح کرد: امروز یکی از مشکلات ما مشکلات اقتصادی است و باید با جرایم اقتصادی مبارزه کرد و به پرونده های زیادی در چند ماه گذشته رسیدگی شده است؛ ما نمی توانیم در برابر کسانی که دست آنها به جایی می رسد، قدرت دارند، می توانند اموال را جابجا کند و به مردم خیانت کنند، کوتاه بیایم .

سردار اشتری تاکید کرد: نیروی انتظامی با افرادی که جرائم اقتصادی دارند به شدت برخورد می کند. هر گونه جرم اقتصادی را اگر مشاهده کردید باید گزارش کنید؛ البته باید گزارش ها دقیق باشد و تا زمانی که حکم قطعی صادر نشود ما نمی توانیم اسم افراد را معرفی کنیم.

وی افزود: برای پلیس ملاک حزب و سازمان خاصی اهمیت ندارد و معیار ما عمل به قانون است. علت اینکه اعتماد مردم به پلیس افزایش پیدا کرده این است که می بینند که نیروهای پلیس صادقانه کار می کنند و جان خود را در این راه می دهند و در سال تعدادی شهید به کشور تقدیم می کنیم. نیروی انتظامی با تمام توان و تمام تجهیزات پای کار می آید و با تمام توان از نیروهای خود حمایت می کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز