دادستان تهران، آخرین وضعیت پرونده فساد در شهرداری را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در گفتگو با خبرنگاران درباره آخرین  وضعیت پرونده فساد در شهرداری تهران اظهار کرد: در ارتباط با شهرداری پرونده های زیادی به ما ارجاع می شود و این الزماً به معنی پذیرش فساد نیست.

وی افزود: حتی در دوره شهردار اسبق نیز پرونده هایی می آمد که چه بسا خود شهرداری شاکی بود؛ بنابراین شاید تعبیر «فساد در شهرداری» تعبیر خوبی نباشد.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه حدود ۸۰ پرونده که ظرف چند سال گذشته به دادستانی تهران ارسال شده بود، اتخاذ تصمیم شده است، اضافه کرد: اگر منظور شماپرونده املاک نجومی است باید بگویم که برای بخش عمده آن قرار صادر و حدود ۴۰ قرارداد فسخ شده است. همچنین برای کسانی که تا ۱۵ درصد قرار کارشناسی اختلاف قیمت داشتند، منع تعقیب صادر کردیم.

دادستان تهران افزود: در این پرونده سه نفر از کارشناسان که اظهارات خلاف واقع داشتند، تحت تعقیب قرار گرفتند و برای آنها حکم حبس صادر شده است.

دولت آبادی توضیح داد: حدود ۷ میلیارد تومان به شهرداری برگشت و این پرونده در بخش املاک مختومه شده است.در این پرونده در ارتباط با مدیران که ۱۰ تا ۱۱ نفر هستند،هنوز تصمیم گیری نشده و در دستور کار بازپرس پرونده قرار دارد.

وی گفت: در دوره نجفی شهردار سابق، حدود ۱۲ پرونده به دادستانی تهران ارجاع شده است که تمام این پرونده در دستور رسیدگی بازپرس قرار دارد و ما ازنماینده شهرداری نیز توضیح خواستیم.

دولت آبادی ادامه داد: پرونده های مالی عمدتاً کار کارشناسی نیازدارد و اگر رسانه ها فکر می کنند به صرف یک اعلام شکایت می شود یک پرونده را رسیدگی و مختومه کرد، واقعاً این طور نیست. تمام مسائل مالی چه از ناحیه شهرداری و چه سازمان بازرسی کل کشور به شعبات بازپرسی ارجاع شده اما هنوز به نتیجه روشنی نرسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران افزود: بنابراین در دوره شهرداری سابق۱۲ پرونده ارجاع شده که در دست رسیدگی است؛ مرتب در رسانه ها می گویند که این پرونده ها رسیدگی نمی شود در حالی که این طور نیست و دادستانی برای رسیدگی شاخص هایی دارد. اولاً شاکی باید بیاید و توضیح بدهد؛ ثانیاً باید برای ما مشخص شود که فسادی به تعبیر رسانه ها رخ داده است یا خیر و ثالثاً باید متهمان بیایند و توضیح بدهند،همان کاری که در پرونده املاک شهرداری انجام شد. بنابراین از این رسانه ها مطالبه می کنند ما ناراحت نیستیم بلکه خوشحال هم می شویم اما یک فرصت معقولی به ما بدهند زیرا رسیدگی ظرف دو الی سه ماه واقعاً فرصت کمی است.

واکنش به ملک سعد آباد ولایتی

دولت آبادی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه ملک سعدآباد آقای ولایتی به عنوان تصرف غیرقانونی در دادستانی در حال بررسی است یا خیر، اظهار کرد: خیر؛ آقای ولایتی ملک را خریده از خود او سئوال کنید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز