رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: پلیس نظارت بر اماکن عمومی با عرضه کنندگان موادمخدر در قلیان‌سراها و باشگاه‌های ورزشی برخورد خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز، سردار محمد مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در رابطه با پخش مواد توسط معتادان و مواد فروشان در محله هرندی گفت: همزمان با آغاز هفته مبارزه با موادمخدر ما اقدامات وسیع فرهنگی و پیشگیری را در خصوص مبارزه با موادمخدر انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه پلیس به واسطه نوع ماموریت خود اقدامات مورد نیاز را انجام می‌دهد، افزود: در حوزه پیشگیری امروز در یکی از مناطق آلوده تهران حضور داریم و پلیس در کنار مردم برای تامین امنیت تلاش می‌کند تا به واسطه‌ی فعالیت همه جانبه‌ای که دستگاه‌ها خواهند داشت، بتوانیم امنیت را برقرار کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا گفت:  کشفیات پلیس مبارزه با موادمخدر در سال 97 نسبت به سال گذشته، 15 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه امروزه مواد شیمیایی و صنعتی که از کشور‌های غربی به ایران می‌آید، یکی از معضلات مهم در ابعاد مجموعه‌های سلولزی است و با توجه به اینکه به شکل کاغذهای شطرنجی و به سهولت مورد استفاده قرار می‌گیرند، آثار تخریبی بسیار بالایی را در بر دارند، لذا به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که ضمن نظارت بر فضای خانواده، با مداخله و پیگیری‌های به موقع از وقوع اعتیاد و آسیب‌های ناشی از آن در خانواده‌هایشان پیشگیری و جلوگیری کنند.

سردار زاهدیان در خصوص سوالی مبنی بر عرضه موادمخدر در برخی از قهوه‌خانه‌ها و قلیان سرا‌ها گفت: در صورت مشاهده و دریافت گزارشاتی مبنی بر استفاده از موادمخدر در قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراها، به عنوان ضابط قضایی وارد عمل می‌شویم و حتما با متخلفان در این باره برخورد خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فروشندگان موادمخدر در برخی از باشگاه‌های بدنسازی به عرضه موادمخدر در قالب مواد نیروزای ورزشی و مکمل‌ها اقدام می‌کنند، گفت: وزارت ورزش و جوانان باید بر باشگاه‌های ورزشی نظارت‌های لازم را انجام دهد و همچنین پلیس نظارت بر اماکن عمومی با مشاهده و گزارش چنین تخلفاتی قطعا با افراد متخلف در این حوزه برخورد خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز