رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس از دستگیری سارقان کابل‌های برق که سبب قطعی جریان برق در مناطق شرق پایتخت شده بودند، خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ منصور حشمتیان رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در رابطه با دستگیری سارقان کابل‌های برق در شرق تهران گفت: چندی پیش واحد گشت موتوری کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در حال گشت زنی در محل تحت گشت خود بودند که به رفتار یک موتورسوار جوان مشکوک و برای بررسی موضوع به سمت او نزدیک شدند، اما این موتورسوار به محض مشاهده ماموران با موتورسیکلت از محل فرار کرد که در پی آن عملیات تعقیب و گریز میان پلیس و این فرد آغاز شد و سرانجام متهم در خیابان وفادار توسط پلیس دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

وی در ادامه گفت: این فرد به هنگام دستگیری جرم خود را انکار می‌کرد، اما در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد و گفت که به همراه دوستانش قصد سرقت کابل‌های برق را داشتند و برای شناسایی محل و راه‌های در رو به آنجا آمده بودند.

رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در ادامه گفت: متهم در بازجویی‌ها محل اختفای همدستان و مالخری که اقدام به خرید و فروش اموال دزدی می‌کرده است، لو داد و ماموران نیز پس از هماهنگی با مقام قضایی به مخفیگاه اعلام شده اعزام و این متهمان را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ حشمتیان گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهم و محل دستگیری مالخر، صد‌ها متر کابل برق سرقتی و همچنین وسایل شهرداری مثل نرده‌های وسط اتوبان و پل‌های عابر کشف و ضبط شد.

وی در ادامه گفت: متهمان که به ترتیب ۲۲، ۲۵ و ۲۶ سال سن داشتند در بازجویی به بزه انتسابی اقرار کردند و محل سرقت کابل‌های برق در بزرگراه زین‌الدین را نیز به ماموران نشان دادند.

رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در پایان افزود: این افراد پس از تشکیل پرونده، برای ادامه روند رسیدگی به تخلفات و جرمشان در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز