عضو هیأت مدیره انجمن کولوپروکتولوژی ایران ایران با اشاره به ضرورت پیشگیری از یبوست از دوران نوجوانی گفت: استرس، نگه داشتن مدفوع و تغذیه نامناسب، سبب بروز یبوست و بیماری‌های ناشی از آن همچون هموروئید و شقاق می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، امیر کشوری در ارتباط با دهمین کنگره سالانه کولوپروکتولوژی و بی اختیاری اظهار داشت: محور اصلی این کنگره در ارتباط با بیماری کولون و رکتوم با جنبه جراحی میباشد, و متاسفانه سرطان ها و بیماری های مرتبط با این موضوع در کشور در حال افزایش است.

وی در ارتباط با موارد شایع جراحی در حوزه کولوپروکتولوژی اظهار داشت: بیماری‌های اطراف مقعد مانند فیستول،‌شقاق و هموروئید از مشکلاتی است که هرچند شاید خطرناک نباشد ولی کیفیت زندگی فرد را دستخوش تغییرات می‌کنند.

افزود: افرادی که دچار هموروئید و شقاق و فیستول بوده ممکن است بارها مورد عمل جراحی قرار گیرند و این مساله کیفیت زندگی آنها را دستخوش تغییر قرار خواهد نمود.

عضو هیأت مدیره انجمن کولوپروکتولوژی ایران اضافه کرد: بیماری های این ناحیه دارای درد و ناراحتی بوده و یکی از مهمترین مسائلی که سبب بروز این بیماری‌ها می‌شود یبوست یا بدکار کردن شکم است.

کشوری اضافه کرد: زمانی که فرد دچار یبوست شود این مساله سبب ایجاد زخم در مقعد شده و منشأ عفونت و خونریزی خواهد شد، بنابراین بهتر است از زمان نوجوانی نسبت به پیشگیری از این بیماری اقدام شود.

وی اضافه کرد: بسیاری از دانش‌آموزان بدلیل عدم رغبت به استفاده از سرویس بهداشتی مدرسه, دستشویی خود را نگه داشته و این مساله سبب بروز یبوست شده و برای آنها مشکل‌ساز می‌شود.

عضو هیأت مدیره انجمن کولوپروکتولوژی ایران استرس و تغذیه نامناسب و کم خوردن آب را از دیگر دلایل بروز یبوست برشمرد و گفت: کاهش استرس،‌خوردن صبحانه و مصرف سبزیجات و میوه‌ها و آب از بروز یبوست پیشگیری می‌کند و این مساله باید مورد توجه افراد قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز