معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: شرایط آلودگی هوا در تهران متفاوت از سایر شهرهای کشور است و باید معاینه فنی خودروهای تهران از مراکز مستقر در تهران اخذ شود و سختگیری ها در صدور معاینه فنی تهران نباید موجب دریافت معاینه فنی از سایر شهرها شود.

به گزارش مرور نیوز، محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه امروز کار گروه کاهش آلودگی هوای استان تهران با اشاره به چالش های اصلی در معاینه فنی و شناسایی خودروهای متخلف گفت: نیاز است با هماهنگی پلیس راهورامکان دسترسی شهرداری به VIN خودروهای شناسایی شده فراهم شود.

وی درباره ابلاغیه استانداری تهران برای جلوگیری از تردد کامیون ها و اتوبوس های فاقد معاینه فنی و دودزا از آبان ماه گفت: اکثر اتوبوس ها و سرویس های کارکنان پادگان ها و کارخانه ها دودزا و آلاینده هستند و از ابتدای آبان ماه در صورت نداشتن معاینه فنی از تردد آنها ممانعت می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد لزوم صدور معاینه فنی خودروهای تهران از مراکز معاینه فنی سطح شهر تهران عنوان کرد: شرایط آلودگی هوا در تهران متفاوت از سایر شهرهای کشور است و باید معاینه فنی خودروهای تهران از مراکز مستقر در تهران اخذ شود و سختگیری ها در صدور معاینه فنی تهران نباید موجب دریافت معاینه فنی از سایر شهرها شود. پیشنهاد می شود برای معاینه فنی خودروهای شهرستان در تهران اعتبار با سقف زمانی یکماهه در نظر گرفته شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز