شهردار تهران درباره بازنشستگی خود و کنار رفتنش از سمت شهرداری توضیخاتی ارائه داد و گفت: دیوان محاسبات و شورای شهر هر کدام یک نظر دارند، اما در نهایت مجلس مبنای تصمیم گیری است.

به گزارش مرور نیوز، محمدعلی افشانی، شهردار تهران در حاشیه نشست مشترک شهردار تهران با جمعی از فرماندهان ناجا با حضور در جمع خبرنگاران درباره بازنشستگی خود و کنار رفتنش از سمت شهرداری توضیخاتی ارائه داد و گفت: دیوان محاسبات و شورای شهر هر کدام یک نظر دارند، اما در نهایت مجلس مبنای تصمیم گیری است. هر پاسخی که مجلس به استفساریه دهد، ما هم طبق آن عمل می‌کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه این موضوع مرتبط به حوزه کاری وزیر کشور است، گفت: وزیر کشور آگاه‌ترین فرد در این حوزه است و چون در نهایت وی بر اساس نتایج به دست آمده سخن می‌گوید، ما هم سخن وزیر کشور را می‌پذیریم.

وی در ادامه در خصوص خبری که در مورد استعفای او در یک کانال تلگرامی منتصب به او منتشر شد، ‌گفت: این خبر صد در صد کذب و جعلی است.

افشانی در پایان در خصوص اعلام نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری اظهار بی‌اطلاعی کرد.

گفتنی است؛ وزیر کشور به منظور روشن شدن وضعیت بازنشستگی شهردار تهران از دیوان محاسبات و معاونت حقوقی ریاست جمهوری استعلام کرده که تاکنون فقط دیوان محاسبات از طریق تلویزیون بازنشستگی او را تأیید کرده است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم روز گذشته اعلام کرد آنچه که ما در مورد موضوع دیوان محاسبات مطلع شدیم صرفا از طریق تلویزیون اعلام شده، در حالی که مبنای عمل کسب اطلاع از طریق ابلاغیه کتبی است که تاکنون ما آن را دریافت نکرده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز