سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: از روز دوشنبه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی که حقوق آنها زیر ۳ میلیون تومان است، در اولویت هستند که برای نوبت اول بسته 200هزار تومانی خود را دریافت کنند.

به گزارش مرور نیوز، محمدحسن زدا عصر دیروز، در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای قبلی و فعلی سازمان بهزیستی کشور خبر اختصاص نخستین دور بسته های حمایتی را اعلام کرد. وی با بیان اینکه بالاخره امروز اعتبار بسته های حمایتی تامین شد افزود: گرچه ما برای این اتفاق خیلی تلاش کردیم و در نهایت از روز دوشنبه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی که حقوق آنها زیر ۳ میلیون تومان است، در اولویت هستند که برای نوبت اول بسته 200هزار تومانی خود را دریافت کنند که این رقم در طول دو تا سه ساعت به حساب همگی آنان واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: تا پایان سال دو مرحله دیگر نیز سبد حمایتی به بازنشستگان ارائه خواهد شد که  در مرحله اول، به صورت نقدی خواهد بود و به هر بازنشسته ۲۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ادامه گفت: بازنشستگان مشمول دریافت این بسته حمایتی بعد از همپوشانی بسته خود را دریافت می‌کنند. یعنی اینکه در خصوص پرداخت بسته حمایتی ما با همکاری دستگاههای ذیربط اقدام به شناسایی افراد واجد الشرایط می‌کنیم و تاکنون توانسته‌ایم ۳ میلیون همپوشانی را حذف کنیم.

وی با توضیحات تکمیلی در این رابطه خاطر نشان کرد: افرادی که از نهادهای دیگر بسته حمایتی گرفته اند اسمشان در لیست سازمان تامین اجتماعی نخواهد بود. چرا که ما اسامی تمامی کارگرانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و حقوقشان زیر ۳ میلیون تومان است را داریم و زمانی که قطعی شد و از سوی وزارت رفاه به ما اعلام شد اسامی آنها را برای ارائه سبد حمایتی اعلام خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز