سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در 9 دی 97 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در 9 دی 97 خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 14 صبح امروز با شاخص میانگین 46 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 80 در وضعیت سالم است.

وی بیان کرد: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (یکشنبه) نسبت به روز پیشین و کاهش سرعت باد می باشد که احتمال افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت. 

نظری افزود: به تدریج از بعدازظهر با تغییر وضعیت جوی، برای برخی ساعات وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) انتظار می رود و این شرایط تا روز دوشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر نواحی شهر تهران طی روز جاری در شرایط سالم خواهد بود و انتظار می رود تا روز دوشنبه افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز