شهردار تهران گفت: با حضور شهردار مونترال در متروپلیس، همکاریها در حوزه فرهنگی، اقتصادی و دیگر حوزه‌ها افزایش پیدا میکند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی مرورنیوز، محمدباقر قالیباف در مراسم امضای توافقنامه میان شهرداری و متروپلیس تهران در سالن همایش های برج میلاد اظهار داشت: از اواسط سال 90 به مدت سه سال ریاست شماره پنج متروپلیس با عنوان حکمرانی محلی و توسعه شهری را بر عهده داشتیم.

وی با بیان اینکه در اکثر رویدادهای علمی و تخصصی، متروپلیس شهر تهران حضور فعال و اثربخش داشته‌ است، تصریح کرد: در حال حاضر نیز در تبادل اطلاعات، دانش فنی و تخصصی در حوزه مدیریت شهری همکاری مناسبی با متروپلیس داشته است.

قالیباف ادامه داد: امروز با امضای این تفاهمنامه، امیدوار هستیم همکاری نزدیکتر، محکمتر و بهتری برای شهرداری تهران و متروپلیس شاهد باشیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه چالشهای کلانشهرهای دنیا شبیه به یکدیگر هستند، گفت: مشکلات آب، محیط زیست، بهداشت و فضای سبز از جمله مشکلات کلانشهر ها هستند که تمام کلانشهرهای دنیا با آن سروکار دارند.

وی افزود: ان شاالله با حضور شهردار مونترال در متروپلیس، همکاریها در حوزه فرهنگی، اقتصادی و دیگر حوزه‌ها افزایش یابد. 

قالیباف مطرح کرد: از آنجایی که شهردار مونترال از چهره‌های بزرگ کانادا است با امضای این تفاهمنامه، زمینه همکاری میان کشورهای ایران و کانادا در زمینه‌های علمی و اقتصادی فراهم می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز