سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در چهارشنبه 17 بهمن 97 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در چهارشنبه 17 بهمن 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 82 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 96 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا پایدار در روز جاری (چهارشنبه) می باشد و برای بیشتر ساعات روز وزش باد آرام (بین 0 تا 2 متربرثانیه) انتظار می رود که شرایط برای تجمع آلاینده ها در سطح شهر و به تبع آن کاهش کیفیت هوا را فراهم خواهد نمود. 

نظری افزود: با تداوم وضعیت جوی نسبتا آرام تا روز پنجشنبه، برقراری سکون نسبی هوا در بیشتر ساعات روز دور از انتظار نیست. به تدریج از بعدازظهر پنجشنبه بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد که افزایش میزان ابرناکی را به دنبال خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود با تداوم شرایط جوی پایدار تا روز پنجشنبه، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده گردد و وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز