سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در جمعه 19بهمن 97 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در جمعه 19بهمن 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 136 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 130 همچنان در وضعیت ناسالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده تداوم شرایط جوی نسبتا پایدار در صبحگاه روز جاری (جمعه) می باشد و به تدریج از بعدازظهر بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد که افزایش میزان ابرناکی و وزش باد (با بزرگی بین 3 تا 4 متربرثانیه) را در برخی ساعات به دنبال خواهد داشت. 

نظری افزود: این وضعیت جوی کمابیش تا روز شنبه ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد و در شبانگاه بارش پراکنده باران انتظار می رود. همچنین تا روز آینده دما روند کاهشی خواهد داشت. 

وی بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز جاری شرایط نامطلوب کیفی هوا (به ویژه برای گروه های حساس) در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود و انتظار می رود به تدریج از بعدازظهر از غلظت آلاینده های تجمع یافته در روزهای پیشین کاسته گردد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس همراه با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی تا روز آینده، شرایط کیفیت هوای پایتخت به سمت بهبودی سوق پیدا خواهد کرد و احتمال می رود وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در روز شنبه در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز