سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در یکشنبه 21 بهمن 97 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در یکشنبه 21 بهمن 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 101 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 87 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (یکشنبه) نسبت به روز گذشته می باشد و به تدریج در طول روز بر سرعت باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات به ویژه بعدازظهر وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی انتظار می رود که کاهش غلظت آلاینده های تجمع یافته در روزهای گذشته و به تبع آن بهبود کیفیت هوای پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: این وضعیت جوی تا روز دوشنبه همچنان تداوم خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار تا روز دوشنبه، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق شهر تهران در شرایط مطلوب قرار گیرد. همچنین تا روز آینده دما روند کاهشی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز