دادستان کل کشور گفت: برخورد با فساد همه‌اش به عهده قوه قضاییه نیست، بلکه باید منشأ وقوع آن را از بین برد.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور اظهار کرد: هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی رسیدن به عدالت بوده است، البته رسیدن به عدالت ملزوماتی دارد که عمده‌اش بر عهده مسئولان است.

وی افزود: رسیدن به عدالت نیازمند نقشه جامع است که در بیانیه گام دوم رهبری به آن اشاره شده است.

دادستان کل کشور گفت: در بند چهارم منشور بحث عدالت مطرح شده است و فرموده‌اند عدالت در صدر همه کار‌ها است.

وی افزود: ما امروز در برخی از دستگاه‌های اجرایی شاهد بی عدالتی‌هایی هستیم که ناشی از عدم اجرای قوانین است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: برخورد با فساد همه‌اش به عهده قوه قضاییه نیست، بلکه باید منشأ وقوع آن را از بین برد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: مردم از قوه قضاییه انتظار به حقی برای برخورد با فساد دارند، اما قبل از آن باید منشأ فساد را خشکاند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: البته اینگونه نیست که فساد در دستگاه ها و در کشور نهادینه شده باشد، اما همین مقدار فساد هم زیبنده نظام نیست.

وی در پاسخ به این سوال که در لواسان چه می‌گذرد ادامه داد: متأسفم از وقوع برخی اتفاقات، عده اندکی برخی خطوط قرمز را رعایت نمی‌کنند و نمی‌دانند که در یک کشور لاییک زندگی نمی‌کنند.

دادستان کل کشور گفت: نمی‌شود همه مسایل را با برخورد قضایی حل کرد. من با وزیر ارشاد صحبت کردم و خواستم تا فکری برای مسائل فرهنگی کنند.

وی ادامه داد: بنده از مسئولان قضایی لواسان خواستم تا همه قوانین به درستی رعایت شود، البته خیلی زیاد هم نیست که جای نگرانی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: افراد باید حریم‌ها را حفظ کنند و یادشان باشد این نظام ثمره خون شهدا است و انتظار داریم همه به خطوط قرمز احترام بگذارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز