سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 15 اسفند 97 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 15 اسفند 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 71 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 90 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (چهارشنبه) می باشد که سبب خواهد شد افزایش موقتی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد. 

نظری افزود: به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد طی برخی ساعات افزوده خواهد شد که در پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود کیفیت هوا موثر خواهد بود.

وی بیان کرد: این وضعیت جوی تا روز پنجشنبه کمابیش ادامه داشته و برخی ساعات همراه با وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) خواهد بود. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از این رو انتظار می رود تا روز پنجشنبه وضعیت کیفیت هوای سالم در بیشتر مناطق شهر تهران همچنان تداوم داشته باشد و طی برخی ساعات به ویژه بعدازظهر از غلظت برخی آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) به طور نسبی کاسته گردد. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز