فرمانده ناجا گفت: وظیفه نیروی انتظامی، ایجاد و تامین امنیت است که این ماموریت مهم را با تمام توان انجام داده و در این راه از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در جلسه هماهنگی با فرماندهان و مسئولان انتظامی شهرستان پلدختر، ضمن خسته نباشید و خداقوت به همه نیرو‌های مستقر در مناطق سیل زده به با اشاره به دیدار تعدادی از اعضای دولت، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و فرماندهان کل ارتش و سپاه، نیروی انتظامی با فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) اظهار کرد: معظم‌له در این دیدار فرمودند" درست است جلوی سیل را نمی‌توان گرفت، اما با برنامه ریزی می‌توان خسارت‌های آن را کاهش داد (نقل به مضمون)؛ با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، همه مسئولان موظف هستند با تمام توان و ظرفیت پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مردم خوب پای کار آمدند، گفت: در بحث توزیع کمک‌های مردمی بایستی ساماندهی منظمی صورت بگیرد تا این کمک‌ها به موقع به دست مردم سیل زده برسد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور خاطرنشان کرد: وظیفه نیروی انتظامی، ایجاد و تامین امنیت است که این ماموریت مهم را با تمام توان انجام داده و در این راه از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

فرمانده ناجا تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر نیرو‌های استان، بیش از یک هزار نیروی کمکی به مناطق سیل زده استان اعزام شده است.

سردار اشتری ادامه داد: علی رغم موج بازگشت سفر‌های نوروزی، ناجا اولویت خود را به مناطق سیل زده اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با استقرار کامل نیرو‌های انتظامی و گسترش چتر امنیتی ناجا، امنیت مطلوبی در سطح استان و مناطق سیل زده حاکم است، اما می‌طلبد معتمدان محل و ریش سفیدان و مردم با نیرو‌های پلیس برای کاهش سرقت تعامل سازنده داشته باشند.

در ادامه این جلسه، دستیاری فرماندار شهرستان پلدختر با تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات ناجا عنوان کرد: نیروی انتظامی از ابتدای وقوع سیل با تمام توان پای کار بود.

وی با بیان اینکه با وجود تمام کمک ها، امداد رسانی کافی نیست، گفت: علی رغم نداشتن تلفات جانی، خسارات بسیار سنگینی به زیرساخت‌های شهرستان پلدختر و بخش‌ها و روستا‌های تابعه وارد شده است.

سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی استان لرستان نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در همه استان، گفت: تاکنون هیچ گونه مورد ناامنی گزارش نشده است.

لازم به ذکر است، یگان ویژه و سایر معاونت‌ها و پلیس‌های تخصصی برای امداد رسانی و تامین امنیت در مناطق حضور پررنگی دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز