شریعتمداری گفت : همدلی، صفا، صمیمیت و یکپارچگی ملت، موضوعاتی انکارناپذیر است اما متاسفانه عده‌ای آگاهانه یا ناآگاهانه همسو با سیاست‌های دشمنان خارجی تلاش می‌کنند مردم را ناامید کنند و این امر خیانت است و باید همگان تلاش کنند وحدت و یکپارچگی مردم که به لطف خداوند و کوری چشم دشمنان برقرار شده است تقویت شود.

به گزارش مرور نیوز، شریعتمداری  اظهار کرد: تمام دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه از هیچ اقدامی برای رفع مشکلات هموطنان دریغ نخواهند کرد و خدمات ما به مناطق سیل زده تا روز آخر عادی شدن شرایط کار و زندگی مردم تداوم خواهد داشت.

وی افزود: جوامع تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر و سازمان‌های خدمت رسان تابعه این وزارتخانه باید از خدمات این دستگاه‌ها برخوردار باشند. بازنشستگان تأمین اجتاعی باید این سازمان را در شرایط سخت پشتیبان خود بدانند و تأمین اجتماعی باید مسائل آنان را پیگیری کند.

شریعتمداری ادامه داد: دستگاه‌های تابعه آسیب دیدگان را همچون اعضای خانواده خود بدانند و از تمام امکانات و ظرفیتها برای خدمترسانی استفاده کنند. هماهنگی و همافزایی بین دستگاه‌های مختلف نیز می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد و به ویژه از ظرفیت شرکتهای سرمایهگذاری نیز برای امدادرسانی و رفع مشکلات آسیبدیدگان استفاده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم تداوم اقدامات و خدمات این وزارتخانه و دستگاه‌های تابعه در مناطق سیل زده، گفت: بعد از مرحله امدادرسانی که در حال حاضر با جدیت در حال انجام است، برای ساماندهی زندگی مردم این مناطق نیز وظایف و تعهداتی برعهده خواهیم داشت که برقراری بیمه بیکاری برای افراد شاغل و تحت پوشش تأمین اجتماعی از مهمترین  این مسائل است. در زمینه مشاغل غیر رسمی و فاقد بیمه نیز باید از منابع دولتی برای حمایت از افراد استفاده شود.

شریعتمداری افزود: در مرحله بعد از آن نیز برای شروع دوباره کارها و احیای واحدهای تولیدی باید برنامهریزی کنیم و در کنار تولیدکنندگان و کارگران باشیم تا رونق اقتصادی و زندگی عادی در این مناطق بار دیگر از سرگرفته شود و این موضوع در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام رونق تولید نام گذاری شده است اهمیت مضاعف دارد و باید برای رونق زندگی مردم در مناطق سیل زده تلاش مضاعف داشته باشیم. کمک به سیلزدگان  باید منشاء وحدت ملی برای ارائه خدمات بهتر باشد.

شریعتمداری گفت:  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای وقوع سیل خدمات رسانی به مردم سیلزده را آغاز کرده و در این مناطق به صورت مستمر و بدون هیچ گونه تشریفاتی حضور داشته و هرگز از موضوع سیل غافل نبوده است و جامعه آسیب دیده در شرایط فعلی  نیاز به بازسازی روحی دارد. 

وی تاکید کرد: گاهی برخی از کارها وجهه سیاسی پیدا می‌کند و متاسفانه سیلبازی یا سیاسی کاری تبدیل به بخشی از برنامه‌ها می‌شود لذا این نقیصه باید رفع شود بنابراین همه مسئولان موظفند وجه سیاسی اقدامات را کاهش دهند و سیاسیکاری را با سیلبازی آمیخته نکنند و بتوانند کار جدی برای کمک به آسیب دیدگان انجام دهند. سیاسی دیدن سیل، خیانت به کشور است و مناطق سیل زده نباید آوردگاه جناح‌های سیاسی باشد.

شریعتمداری با تاکید بر این که کمک به سیلزدگان باید منشاء وحدت و یکپارچگی ملی برای ارائه خدمات بهتر باشد، در ادامه بر ضرورت یکپارچگی ملی در شرایط کنونی تاکید و اظهارکرد: برای کمک به هموطنان سیل زده به وحدت ملی نیاز داریم و همه دستگاه‌ها باید با هماهنگی ستاد بحران کمک و حمایت‌های خود را انجام دهند.

وی با بیان این که پس از سیل سهمگین شاهد مهربانی ایرانیان بودیم، ادامه داد: خوشبختانه وحدت خوبی میان دستگاهها وجود دارد و همگی همکاری خوبی با ستاد مرکزی بحران دارند و در کنار هم کار می‌کنند.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  گفت : در همان ساعات اولیه وقوع سیل کارت همه مددجویان بهزیستی تا 3 برابر شارژ شد و اقدامات اولیه انجام شد ؛ تسهیل در پرداخت وام قرض الحسنه 5 میلیون تومانی نیز در این مدت انجام شد و با اولویت معلولین، مددجویان و بازنشستگان کمک به امور تخصیص به ساخت و ساز انجام شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز