امروز با نفوذ جریانات شمالی بر روی سواحل دریای خزر، کاهش دما برای استان های واقع در سواحل شمالی پیش بینی می شود .

به گزارش مرور نیوز، با ورود جریانات شمالی دمای هوای رشت 5 درجه کاهش خواهد یافت. همچنین از بعدازظهر امروز و فردا (جمعه) باد و گردوخاک برای جنوب غرب کشور پیش بینی شده که کیفیت هوا را کاهش می دهد.

فردا (جمعه) هم بارش ها در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، دامنه های البرز مرکزی در شمال استان های قزوین، البرز و تهران شدید خواهد بود.

روز شنبه، این سامانه بارشی در نیمه غربی و جنوبی تضعیف می شود اما در نوار شرقی و سواحل دریای خز بارندگی خواهیم داشت که این بارش ها هم در سواحل دریای خزر پراکنده است.

بارش های امروز در جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان و شمال غرب همدان شدید خواهد بود و فردا، در استان اردبیل و نیمه شرقی آذربایجان شرقی با توجه به رگباری بودن بارش ها که همراه با وزش باد شدید و گاهی رعد و برق است، احتمال وقوع تگرگ و سیلاب ناگهانی وجود دارد. 

امروز بعدازظهر برای تهران، افزایش ابر پیش بینی می شود که اواخر امشب بارش های پراکنده ای هم در تهران شاهد خواهیم بود.

فردا جمعه دمای هوای تهران کاهش یافته و در بعضی ساعات افزایش ابر و رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد. روز شنبه هم آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری پیش بینی می شود.

بیشینه دمای مهرآباد امروز به 31 درجه سانتیگراد و شمیران به 26 درجه خواهد رسید. انتظار داریم فردا بیشینه دما در مهرآباد 29 درجه سانتیگراد باشد. کمینه دمای امروز صبح شمیران 14 درجه و مهرآباد 20 درجه سانتیگراد است. 

انتظار می رود بیشنه دما در اهواز به41 درجه برسد و گرمترین مرکز استان خواهد بود. امروز صبح، شهرکرد هم با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان شناخته شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز