فراهانی گفت : امیدوارم با اقدام مؤثر و به موقع حناچی شاهد توجه بیشتر به نظارت بر اجرای بودجه شهرداری تهران به عنوان یک سند مدیریت مالی باشیم.

به گزارش مرور نیوز، مجید فراهانی  در جلسه علنی شورای شهر تهران و در تذکر پیش از دستور خود  با بیان این که بودجه به عنوان یک سند مدیریت مالی است و عملکرد یک ساله مدیریت شهرداری ، مهمترین ابزار برای تعیین جهت گیری‌ها ، خدمات و اقدامات و غیره آن مجموعه است گفت: بودجه باید جامع، دقیق و متعادل و غیره تنظیم شود و پس از تصویب شورای شهر نیز لازم‌الاجرا است.

وی با بیان اینکه نظارت بر اجرای بودجه و ارائه گزارش‌های شفاف و به موقع از نحوه اجرای بودجه نیز لازم است گفت: شهرداری تهران بر اساس یکی از تبصره‌های بودجه سال ۹۸ موظف است جلسات کمیته تخصصی منابع نقد و غیرنقد را حداقل یک بار در ماه برگزار کند اما 50 روز از آغاز سال گذشته و هنوز گزارشی درباره‌ برگزاری این جلسات، اولویت‌بندی مصارف، تخصیص اعتبارات از سوی شهرداری به شورا ارائه نشده است و این در حالی است که باید این گزارشات به موقع ارسال می‌شد که نشده است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با اقدام مؤثر و به موقع حناچی شاهد توجه بیشتر به نظارت بر اجرای بودجه شهرداری تهران به عنوان یک سند مدیریت مالی باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز