فرمانده مرزبانی ناجا گفت: تعهد ما به شهدا، ولایت‌مداری و حفظ انقلاب است.

به گزارش مرور نیوز،  سردار قاسم رضایی ،  فرمانده مرزبانی ناجا پنجشنبه‌شب (27 تیر) در مراسم دومین سالگرد شهید مدافع وطن سردار صادقی‌فرد، گفت: تعهد ما به شهدا، ولایت‌مداری و حفظ انقلاب است.

وی از شهدا به عنوان پرچمداران آسمانی جهاد و مبارزه برای حفظ و بقاء امنیت ایران اسلامی یاد و خاطرنشان کرد: این شهیدانی که اکنون و در جوار رحمت بی منتهای الهی آرام گرفته‌اند بهترین الگو برای خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: شهدا خالصانه با روح بلند و معنوی خود با خدا معامله کردند و از تعلق مادی دنیا رهایی جستند و در بارگاه حضرت حق زنده هستند و ارتزاق می‌کنند.

رضایی اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس خانواده‌های این مرز و بوم اگر فرزندشان به درجه  شهادت نمی رسید؛ خود را از کاروان انقلابیون عقب افتاده می‌دانست و نسبت به این موضوع با اعتقاد راسخ پایبند بودند و در 8 سال جنگ نابرابر پیروزی های بزرگی را به دست آوردند.

وی بیان کرد: در کلام الهی قرآن و در احادیث بسیاری، پیرامون درجه شهادت و شهیدان مطالب بسیار زیادی بیان شده است که معروف ترین آن این است که شهدا زنده هستند و در نزد پروردگار خود روزی می خورند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر علوی بودن این استان با تقدیم بیش از 10 هزار و 400 شهید دفاع از حرم و حریم و بیش از 45 شهید مدافع حرم؛ این توفیقات بزرگ اسلامی را به خانواده های معظم شهدای این استان و سایر مرزنشینان سلحشور خطه شمال کشور تبریک عرض کرد.

رضایی از مرزبانان ناجا به عنوان نیروهای انقلابی  یاد کرد و گفت: مرزبانان با حفظ ایمان، انضباط، آگاهی و اقتدار در برابر تهدیدات دشمن ایستاده و راه هر تجاوز به مرزهای کشور را بسته است.

وی خاطرنشان کرد: مرزبانان نیروی انتظامی همانند دوران دفاع مقدس به عنوان رزمندگان میدان مبارزه با دشمن شناخته می‌شوند و همانند دوران دفاع مقدس فرهنگ ذکر و باخدابودن، مانوس بودن با قرآن و احادیث، دائم الوضو بودن، اجرای هدفمند طرح‌ها و جهاد بی منت و در راه خدا را در مسیر زندگی خود می دانند و با باور این موضوع از مرزهای کشور در مقابل دشمنان دفاع می کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا از شهدا به عنوان سرمایه‌های جاویدان ایران اسلامی یاد کرد و گفت: شهدا با نثار خون‌های پاک خود نهال انقلاب را تناور کرده و دست بیگانگان را از این کشور کوتاه کرده اند.

رضایی با بیان اینکه شهیدان با فراغ بال و آرامش خاطر به استقبال شهادت رفتند و شهد شیرین آن را نوشیدند، این سرافرازان را نماد پایمردی‌، ایثار و از خودگذشتگی خواند و اظهار داشت: شهدا بهترین الگو برای جامعه اسلامی ما به شمار می‌روند و باید همواره راه آنان را ادامه دهیم تا به سعادت و خوشبختی دست پیدا کنیم.

وی همچنین خانواده شهداء را مظهر صبر و تجلی شکیبایی و فضیلت دانست و افزود: امنیت و آرامش جامعه اسلامی مدیون خون شهداء و از خود گذشتگی خانواده‌های آنان است که بدون شک از میهمانان سفره عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایشان خواهند بود.

رضایی استقامت و جان فشانی شهدا را عامل ابر قدرت اعتقادی و نظامی بودن ایران دانست و تاکید کرد: ایمان به خدا رمز شهادت در راه اوست و شهیدان ما به حقیقت مظهر اقتدار ایران اسلامی هستند.

*نمی‌گذاریم خون شهدای مرزبانی پایمال شود

سیدتقی حسینی فرمانده دریابانی استان مازندران نیز در این مراسم ضمن تاکید بر اینکه این امنیت مرهون تلاش مرزبانان و دریابانان است، گفت: نمی‌گذاریم خون پاک این شهیدان در این راه بزرگ پایمال شود و ادامه دهنده راهشان هستیم.

وی افزود: راه شهدا مسیری پر از سعادت و خوشبختی است، مهم ترین مطلب همین است که این راه را حفظ کنیم و جوانان را تشویق کنیم تا رهرو باشند.

سردار غلامرضا صادقی‌فرد در 28 تیرماه سال 96 طی عملیات تعقیب و گریز با سوداگران مرگ و موادمخدر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز