سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران جمعه 11 مرداد 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران جمعه 11 مرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 79 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 72 در شرایط سالم  قرار دارد.

وی گفت: بر طبق نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران، به تدریج طی روز جاری (جمعه، 11 مرداد) بر میزان ناپایداری جوی افزوده شده و برای برخی ساعات بعدازظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که در برخی اوقات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همچنین در برخی ساعات یازدهمین روز از مرداد 98 (بین ساعات 13 الی 18)، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده شده، هرچند این شرایط موقتی خواهد بود. 

نظری افزود: از این رو، با توجه به کاهش تردد خودروها در روز پایانی هفته و ناپایداری های جوی در طول روز جمعه، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط بهتری نسبت به روز پیشین قرار داشته باشد. 

وی بیان کرد: رفته رفته با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز آینده به همراه ازدیاد تردد خودروها در اولین روز کاری هفته، احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه شنبه دور از انتظار نخواهد بود. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) خواهد بود. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود برای برخی ساعات دوازدهمین روز از مرداد ماه 98 بر غلظت آلاینده ها (به ویژه آلاینده ازن و ذرات معلق) به طور نسبی افزوده گردد و شرایط کیفیت هوای اکثر مناطق پایتخت به طور موقت در آستانه شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد. همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز