رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: تصمیمات خوبی توسط شورای شهرسازی گرفته شده و پادگان‌های زیادی از پایتخت خارج می‌شود و برنامه‌هایی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش مرور نیوز، محسن هاشمی درباره جلسه هم‌‌اندیشی اعضای شورای شهر با شهردار تهران که صبح امروز برگزار شده است، اظهار داشت: دو موضوع انتصابات و ساختار شهرداری و طرح تفصیلی منطقه 22 در جلسه امروز مطرح شد.

وی افزود: شهرداری باید لایحه‌ای را در مورد ساختار جدید و انتصابات برای تصویب به شورا ارائه کند که اعضا شورا نظرشان را ارائه کردند و انشاءاله بزودی شاهد ارسال لایحه‌ای در این زمینه به شورا خواهیم بود. 

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: طرح تفصیلی منطقه 22 به پایان رسیده و اقدامات لازم در این زمینه در معاونت شهرسازی به اتمام رسیده است که این موضوع در جلسه مطرح شد که آیا باید  این مساله در شورا به تصویب برسد یا خیر که شهردار تهران نظرش را اعلام کرد و برخی گفتند شاید لازم به تصویب در شورا نباشد. 

هاشمی گفت: برخی از اعضا نیز اعلام کردند که حتما این مساله باید در شورای شهر بررسی شود و من نیز پیش از این نامه‌ای به حناچی نوشته‌ام که باید طرح تفصیلی منطقه 22 در شورا نیز نتایج آن به تصویب برسد. 

وی در ادامه به خروج پادگان‌ها از تهران اشاره کرد و گفت: پادگان 06 بین خیابان پاسداران و بزرگراه صیاد که زمینی پر درخت است مربوط به ارتش بوده و باید از تهران خارج شود. 

هاشمی اضافه کرد: شهرداری باید این پادگان را بخرد ولی از آنجایی که بودجه‌ای ندارد باید تمهیدات صورت گیرد تا مصالحه انجام گیرد که می‌توان  70 درصد این پادگان را پس از ساخت در اختیار مردم قرار داد. 

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: تصمیمات خوبی توسط شورای شهرسازی در این زمینه گرفته شده و پادگان‌های زیادی از پایتخت خارج می‌شود و برنامه‌هایی در این زمینه وجود دارد. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز