وزیر بهداشت گفت: قبل از پیروزی انقلاب نیاز به اعزام بیمار به خارج داشتیم اما اکنون نیاز به انجام هیچ عملی در خارج نداریم و به کشورهای منطقه نیز سرویس می‌دهیم.

به گزارش مرور نیوز، سعید نمکی در دیدار با جمیل جبق وزیر بهداشت لبنان اظهار داشت: بسیار خوشحالم که وزیر بهداشت از طرف حزب‌الله لبنان در کابینه حضور دارد. ما حزب‌الله و سیدحسن نصرالله را باور یار دیرین خود در منطقه می‌شناسیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: یکی از دلگرمی‌ها و دلخوشی‌های رهبر فقید امام راحل‌مان و رهبر معظم انقلاب حضور حزب‌الله در منطقه است.

نمکی تصریح کرد:ما همواره خود را در کنار عزیزانم آن در لبنان مکلف به هرگونه کمک و مساعدت می‌دانیم.

وزیر بهداشت افزود: وزیر بهداشت لبنان از نزدیک دیدند که ما امکانات وسیعی در حوزه دارو، درمان و آموزش پزشکی فراهم کرده‌ایم.

نمکی یادآور شد: در حال حاضر ۹۷ درصد داروی مورد نیازمان در داخل تولید می‌کنیم و در ۲ و ۳ سال آینده نیز برنامه داریم تا ۳ درصد دیگر را نیز تولید کنیم.

وی بیان داشت: قبل از پیروزی انقلاب نیاز به اعزام بیمار به خارج داشتیم اما اکنون نیاز به انجام هیچ عملی در خارج نداریم و به کشورهای منطقه نیز سرویس می‌دهیم.

وزیر بهداشت متذکر شد: در زمینه زیر ساختها و پیشگیری دستاوردهای خوبی داشتیم و اخیراً نیز ۳۱ میلیون نفر در طرح کنترل فشار خون تحت پوشش قرار گرفتند.

وی گفت:در حال حاضر آمادگی داریم به کشور دوست لبنان، دارو و تجهیزات پزشکی ارایه داده و پذیرش دانشجو در همه مقاطع و علوم وابسته و مداوای بیماران را داشته باشیم.

نمکی افزود: در دیدار با وزیر بهداشت لبنان خواستم تا نماینده ای معرفی کنند تا کمیسیون مشترکی ایجاد شود و یک برنامه ۵ ساله همکاری در زمینه دارو، درمان و بهداشت و آموزش پزشکی تدوین کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز