وزیر کار تاکید کرد: افزایش توان بانک مستلزم تزریق سرمایه مناسب و بهینه است بنابراین موضوع افزایش سرمایه بانک به جدیت دنبال خواهد شد و به صورت صددرصدی از برنامه بانک در جهت تحقق و اجرای آن حمایت می‌کنیم.

به گزارش مرور نیوز، محمد شریعتمداری در جلسه شورای اداری مدیران بانک توسعه تعاون  که به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس این بانک برگزار شد - گفت: تعاون عدالت محورترین روش اجتماعی و اقتصادی است که می‌تواند در حل مشکلات کشور و در شرایط سخت تحریم ظالمانه در قالب راهکار اساسی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: بانک توسعه تعاون ظرفیت اساسی تامین مالی بخش تعاون است و در کنار این بانک سایر ظرفیت‌های اثربخش همچون صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، معاونت اشتغال و کارآفرینی و معاونت تعاون یک زنجیره خدمات‌رسانی و یک قابلیت مناسب برای هم‌افزایی توسعه و حمایت از بخش تعاون است.

وزیر کار اظهارداشت: یکی از پارامترها و مؤلفه‌های سنجش توفیق و عدم توفیق بانک تخصیص تسهیلات هدفمند برای توسعه بخش تعاون است و لازم است نتیجه و ثمره فعالیت بانک توسعه تعاون در سطح شهرستان‌ها، استان‌ها و کشور در جهت کمک به توسعه ملی و اقتصاد ملی و تقویت و توسعه بخش تعاون مشخص و متمایز باشد.

وی اضافه کرد: با شناخت صحیح از قابلیت‌ها و مزیت‌ها می‌توان آن را در جهت توسعه تعاون به حرکت درآورد تا از این طریق بتوان سهم بخش تعاون را با کمک بانک توسعه تعاون افزایش داد.

محمد شریعتمداری گفت: رویکرد اعتباری بانک می‌بایست در جهت کمک به رونق تولید ، توسعه بخش تعاون و بنگاه‌های کوچک و متوسط و در صورت ضرورت، طرح‌های بزرگ در جهت ایجاد ارزش‌افزوده صورت گیرد تا تسهیلات اعتباری هدفمند بانک علاوه بر کمک به اشتغال آفرینی، توسعه و اثربخشی در تخصیص اعتباری با بازدهی لازم به چرخه بانک بازگردد.

وی تاکید کرد: رویکرد شایسته‌سالاری و بهره‌گیری از افراد جوان، خلاق، متعهد، متخصص و دلسوز می‌تواند مهمترین مزیت رقابتی همه سازمان در عصر حاضر باشد.

وزیر کار تکریم ارباب رجوع و رعایت حال مراجعه‌کنندگان و احترام گذاشتن به مردم توام با پیگری در جهت اجرای مقررات با رویکرد تسهیل و تسریع بخشی و ساده کردن مقررات را یکی از اصول و موارد مهم در حاکمیت مطلوب دانست و بیان کرد که لازم است درجهت جلب اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی فعالیت بانک مبتنی بر رعایت اصول اخلاقی و حرفه‌ای و عمل‌گرایی باشد.

شریعتمداری تاکید کرد: افزایش توان بانک مستلزم تزریق سرمایه مناسب و بهینه است بنابراین موضوع افزایش سرمایه بانک به جدیت دنبال خواهد شد و به صورت صددرصدی از برنامه بانک در جهت تحقق و اجرای آن حمایت می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز