سرهنگ رضا خورانی اظهار داشت: متاسفانه بار دیگر طی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع دو فقره آتش سوزی در مراتع و مزارع کشاورزی در شهرستان سیروان را شاهد بودیم که بلافاصله ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

به گزارش مرور نیوز، گزارش ماموران انتظامی حاکی از آن است که ۵۰ هکتار از مزارع کشاورزی و ۸ هکتار از مراتع طبیعی در روستای بوژان در آتش  سوخت. با حضور  به موقع و کمک های مردمی ،و یگان های اورژانسی با مشقت فراوان پس از نبرد چندساعته و بدون وقفه با زبانه ها و شعله های سوزان آتش، بدون خسارت جانی ، حریق های به وقوع پیوسته مهار شدند. تحقیقات پلیس  در خصوص علل وقوع آتش سوزی ها در دست بررسی است.

فرمانده انتظامی شهرستان سیروان گفت:بارها از طریق رسانه های شنیداری و نوشتاری تذکرات لازم را کشاورزان عزیز در خصوص برداشت بموقع و عدم  آتش زدن پسماند اراضی کشاورزی که به موجب قانون جرم است و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است داده شده است لیکن متأسفانه باز هم خطای انسانی ماحصل زحمت یک ساله کشاورزان را در کمتر از چند ساعت به خاکستر تبدیل کرد و به محیط زیست و مراتع ملی نیر آسیب  می رساند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز