سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنجشنبه 24 مرداد 98 خبر داد.

 به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنجشنبه 24 مرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 77 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 54 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه روز جاری (پنجشنبه، 24 مرداد) بوده که با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی و وزش باد در برخی ساعات شرایط برای پراکندگی آلاینده ها مهیا خواهد شد. همچنین در طول روز، بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر بر غلظت آلاینده ازن افزوده خواهد شد که نسبت به روز پیشین از میزان کمتری برخوردار خواهد بود. 

 سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر پنجشنبه، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد بوده که در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهد بود، هرچند این شرایط پابرجا نبوده و افزایش حجم ترافیک در شبانگاه پنجشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

وی بیان کرد: رفته رفته تا نخستین ساعات روز جمعه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد، با این وجود با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، انتظار می رود شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد. 

نظری اظهار داشت: همچنین احتمال می رود همراه با افزایش تایش نور خورشید و دما و در دسترس بودن سایر عوامل، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده و افزایش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز پنحشنبه مشاهده گردد که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از اینرو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات روز پایانی هفته، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق پایتخت در برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز