وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمان اصلی‌ترین رکن تعلیم و تربیت هستند و همه تلاش‌مان این است که روز به روز شرایط کار معلمان بهتر باشد و جایگاه مناسبی را برای فرهنگیان فراهم کنیم.

به گزارش مرور نیوز،  محسن حاجی میرزایی ، وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح ۷۲ مدرسه در استان کرمانشاه که در شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد، گفت: معلمان اصلی‌ترین رکن تعلیم و تربیت هستند و همه تلاش‌مان این است که روز به روز شرایط کار معلمان بهتر باشد و جایگاه مناسبی را برای فرهنگیان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه مدرسه کانون زندگی و حیات است و مدرسه جان جانان انسان‌هاست، گفت: شغل معلمی شریف‌ترین شغل هستی است و همچنان معلمان در پرتو فرهنگ رفیع اسلام جایگاه بالایی دارند و مردم به آنها اعتماد دارند.

حاحی‌میرزایی اضافه کرد: در پرتو همت خیرین ویرانه‌ها آباد شد و امروز شاهد افتتاح مدارس هستیم و سرانه برخورداری دانش‌آموزان ۷۰ سانتی‌متر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در حالی که ۷۸ مدرسه در زلزله کرمانشاه آسیب دید اما خیرین ۱۹۰ مدرسه برای ساخت تعهد کردند که ۱۴۵ مدرسه ساخته شده است و این همان حس مسؤولیتی است که رمز پایداری انقلاب اسلامی ایران است و ما به دنبال توسعه این فرهنگ هستیم.

وزبر آموزش و پرورش گفت: در  کنار آموختن دانش به دانش‌آموزان باید دانش‌آموزان را نسبت به محیط و رنج و آلام مردم حساس کنیم و خیرین نمونه‌ای از انسان‌ها با حس مسؤولیت‌پذیری هستند.

وی ادامه داد: از مجموع ۴۲ بلایای طبیعی شناسایی شده در جهان، ۳۷ بلایا در ایران اتفاق افتاده یا می افتد اما باید مردم را توانمند کنیم و می‌بینیم با توانمندسازی مردم، در برابر زلزله با ریشتر بالا، آسیب‌ها کمتر شده است.

حاحی‌میرزایی بیان کرد: نهادی که می‌تواند جامعه را در مقابل آسیب‌ها مصونیت دهد، نهاد آموزش و پرورش است.

حاجی میرزایی گفت: امیدوارم روزی سراسر ایران مصداق این شعر شود که دست در دست هم دهیم به مهر، میهن خویش را کنیم آباد.

وی افزود: می‌خواهم روی یکی ویژگی مهم آموزش و پرورش تأکید کنیم و آن هم صرفه‌جویی و کاستن از هزینه‌های کشور است؛ آموزش و پرورش می‌تواند با توانمند کردن مردم از میزان خسارات‌ بکاهد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدوارم این مدارسی که افتتاح شدند جایگاهی باشد که برگزیده‌ترین انسان‌ها و شایسته‌ترین انسان‌ها را به ایران زمین تقدیم کند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح متمرکز ۷۲ مدرسه استان کرمانشاه گفت: بعد از ۲۱ آبان ۹۶ و زلزله کرمانشاه و تخریب ۷۸ مدرسه، استان کرمانشاه کانون مهر ملی مردم ایران شد و مردم از سراسر کشور برای احداث فضاهای آموزشی و ساخت مدرسه به این استان آمدند.

وی ادامه داد: در مجموع ۱۹۰ مدرسه تعهد شد که استانداردهای بسیار بالایی دارند و از لحاظ امکانات مختلف سرمایشی و گرمایشی و آموزشی در حد بسیار خوبی هستند. از این ۱۹۰ مدرسه تاکنون ۱۴۵ مدرسه تکمیل شده است و بقیه هم به زودی آماده می‌شود.

محسن حاجی میرزایی از خیرینی که به میدان آمدند و باعث شدند مدارس آماده شوند تشکر کرد و گفت: نکته مهم این است که متوسط سرانه فضای آموزشی در کرمانشاه قبل و بعد از زلزله ۷۰ سانتیمتر افزایش یافته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز