معاون شهردار تهران گفت: برخی برای خودشان حق وتو قائل هستند که با این روند کارها به مدار مدیریت پیش نمی‌ رود. مواردی که پلیس مطرح کرده را باید تیم کارشناسی بررسی کند.

به گزارش مرور نیوز،  محسن پورسیدآقایی ، معاون شهردار تهران در حاشیه جلسه شورای شهر امروز 7 مهر در جمع خبرنگاران درخصوص تذکر حجت نظری به شهرداری به خاطر عدم موفقیت در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا گفت: بنده متن تذکر را ندیدم فقط آن را شنیدم اما باید بررسی کنیم که این اطلاعات از کجا به دست آمده، پایه قضاوت باید بر مبنای مستندات باشد.

وی افزود: مبنای اطلاعات ما بر اساس مستندات است و همه نیز باید آمارشان بر همین اساس باشد پلیس هم همین طور.

معاون شهردار تهران گفت: خوب نیست که دستگاه‌هایی مانند پلیس نظرشان به جای اینکه در شورای عالی ترافیک مطرح کنند به رسانه‌ها بگویند. ما از هر پیشنهادی استقبال می‌کنیم ولی باید توجه داشت که تغییرات باید در شورای عالی ترافیک بحث و بررسی شود.

پورسیدآقایی تصریح کرد: برخی برای خودشان حق وتو قائل هستند که با این روند کارها به مدار مدیریت پیش نمی‌رود. مواردی که پلیس مطرح کرده را باید تیم کارشناسی بررسی کند و بر اساس این بررسی‌ها تصمیم گرفته شود.

وی گفت:‌میزان تردد در تابستان سال پیش که طرح زوج و فرد اجرا می‌شد 4 میلیون و 400 هزار مورد غیر مجاز در روز خلاف پلاک مربوطه بود. امسال تعداد ترددهای قانونی به 2 میلیون رسیده و این نشان می‌دهد که مردم  موارد را مراعات کرده‌اند.

پورسید اقایی در مورد اینکه گفته می‌شود که کنترل کیفیت هوا اعلام کرده آلودگی در تهران بیشتر شده است گفت: این مسئله ارتباطی به طرح ترافیک ندارد و مربوط به ازن است. دما میانگین 1.5 درجه افزایش یافته و تابش مستقیم خورشید بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: 6 درصد کاهش CO در شهر به ویژه محدوده طرح ترافیک را داشته‌ایم که مؤید کاهش ترافیک در تهران است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز