معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: شهردار تهران در دو ماه گذشته بارها تاکید کرده اند، کارگاه های عمرانی از سطح پیاده روها جمع شود و در این خصوص شهرداران نواحی می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

به گزارش مرور نیوز،  محسن پورسید آقایی ،  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در دومین نشست اجلاس شهرداران نواحی ۱۲۲ گانه با اشاره به اینکه رویکرد اصلی شهرداری تهران پروژه های عمرانی نیست، اظهار کرد: شهر محل زندگی انسان ها است. اصولی ترین‌ کاری که باید صورت گیرد انسان محور بودن شهر است. باید به پروژه های عمرانی که باعث دردسر مردم شده، رسیدگی شود. اما در این دوره قصد نداریم مثل دوره قبل پل، تونل و... بسازیم. 

وی افزود: انسان‌ محور شدن یعنی افراد پیاده راحت تر در این شهر زندگی کنند. باید میل استفاده از خودرو را کاهش دهیم. در سطح کلان اقداماتی مثل لغو طرح زوج و فرد، تکمیل رینگ معاینه فنی، ضابطه مند کردن تاکسی های اینترنتی و ... انجام شده است. ولی برای کاهش خودرو باید حرکت انسان را در شهر آسان کنیم. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: باید امکان تردد انسان ها را آسان کرده و پیاده روی را افزایش دهیم. امروز در هیچ یک از خیابان های تهران خانمی با کالسکه نمی تواند به راحتی تردد کند. نظارت بر این بخش ها با شهرداران نواحی است. ما به یک نهضت پیاده رو سازی نیاز داریم.

پورسید آقایی با بیان اینکه بخش زیادی از پیاده روها به کارگاه های ساختمانی اختصاص یافته است، تصریح کرد: شهردار تهران در دو ماه گذشته بارها تاکید کرده اند، کارگاه های عمرانی از سطح پیاده روها جمع شود و در این خصوص شهرداران نواحی می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی در خصوص افزایش ظرفیت مسافربری مترو گفت: ظرفیت مسافربری مترو تهران از زمان تاسیس تا سال گذشته روزانه هزار و ۳۵۰ قطار بوده است، اما از سال گذشته تا امسال به ۲۱۰۰ قطار در روز رسیده است و در این یک سال ۵۴ درصد افزایش داشته است. در واقع مترو به اندازه ۱۰ سال پیشرفته داشته است. اما مسافران مترو به دلیل مشکلات پیاده روها افزایش چندانی نداشته است‌.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: شهر تهران باید انسان محور باشد. برای انسان محور شدن باید نهضت پیاده روی و دوچرخه سواری را راه اندازی کنیم و راه کاهش خودرو در گرو اقدامات شهرداران نواحی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز