معاون اجرایی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اردبیل امربه‌معروف را وظیفه شرعی و اعتقادی همگانی دانست و بر لزوم بکارگیری ظرفیت تمامی دستگاه‌ها برای ترویج آن تاکید کرد.

به گزارش مرورنیوز، محمد بلندی بعدازظهر دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های اردبیل تصریح کرد: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر  ظرفیت تمامی ادارات را برای پیشبرد اهداف خود به کار می‌گیرد.

وی افزود: با این وجود ستاد امربه‌معروف به مانند یک سازمان مردم‌نهاد است و از ظرفیت تمامی گروه‌ها و اقشار مردمی برای اجرای برنامه‌های خود استفاده می‌کند.

معاون اجرایی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان با اشاره به آغاز هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان از اول ماه محرم اضافه کرد: به مدت یک هفته برنامه‌های متنوعی در این راستا تدارک دیده شده است.

بلندی با تأکید به ضرورت مشارکت تمامی ادارات استانی در برگزاری برنامه‌های هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر اضافه کرد: هر چند در طول سال برنامه‌هایی اجرا می‌شود اما به صورت ویژه در این هفته برنامه‌هایی تدارک دیده شده است.

وی شعار برنامه‌ها را «همه مسوولیم» عنوان و اضافه کرد: در پی نواخته شدن زنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در مدارس در روز دوم با عنوان حفظ فرهنگ عاشورایی و ارتقا معنوی دانشجویان، همایش‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

معاون اجرایی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان روز سوم را با عنوان سلامت محیط اداری عنوان و تأکید کرد: در این روز برنامه‌هایی با رویکرد تقویت یاوران معروف برگزار می‌شود.

به گفته بلندی در روز چهارم با عنوان سلامت نهاد خانواده و زنان در حوزه حجاب و عفاف برنامه‌هایی اجرا خواهد شد و روز پنجم نیز با عنوان تقویت باورهای دینی مساجد، برنامه‌هایی برای مساجد تدارک دیده شده است.

وی حمایت از عاملان معروف و ناهیان منکر با محوریت دستگاه قضایی و نظامی را برنامه روز ششم دانست و بیان داشت: در روز هفتم نیز محور برنامه‌ها سلامت محیط کسب‌وکار و اقتصاد مقاومتی است.

معاون اجرایی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر به ضرورت مشارکت مدیران روابط عمومی ادارات استان در انجام تبلیغات محیطی تأکید کرد و گفت: علاوه بر این انتظار می‌رود ادارات در برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر، اختصاص نشریه و بروشور داخلی به موضوع هفته، برگزاری مسابقه و هدفمندسازی سخنرانی مدیران اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز