استاندار اردبیل گفت: برای اینکه بتوانیم استان اردبیل را در بخش اقتصادی توسعه دهیم نیاز است که زمینه‌های حمایت از تولید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش مرور نیوز، مجید خدابخش ظهر امروز در بازدید از شهرک صنعتی شماره یک اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل با داشتن ظرفیتها و قابلیتهای بسیار در زمینه کشاورزی می‌تواند به موفقیتهای بسیاری دست یابد ولی متاسفانه به دلیل کمبود کارخانجات و صدور خام محصولات تولید شده تاکنون نتوانسته‌ایم به اهداف مورد نظر خود در تحقق حوزه‌های اقتصادی نائل آییم.

وی افزود: برای توسعه استان اردبیل در بخش کشاورزی نیاز است که بین این حوزه و صنعت ارتباط وسیعی برقرار باشد و به علاوه با جذب سرمایه‌گذاران خارجی این استان را به صورت گسترده در مسیر پیشرفت و توسعه اقتصادی قرار دهیم و در آینده‌ای نزدیک شاهد گسترش و پیشرفت اقتصادی در سطح استان باشیم.

استاندار اردبیل گفت: برای اینکه بتوانیم استان اردبیل را در بخش اقتصادی توسعه دهیم نیاز است که زمینه‌های حمایت از تولید در دستور کار قرار گیرد و با مشارکت و مسئولان عملیات و اقدامات اساسی انجام شود تا از این پس محصولات بخش کشاورزی استان اردبیل مانند سیب‌زمینی به صورت خام صادر نشوند.

خدابخش تصریح کرد: اگر بتوانیم منطقه آزاد تجاری استان اردبیل را در آینده به صورت عملی احیا کنیم در حقیقت می‌توانیم تولیداتمان را در استان اردبیل رونق و گسترش داده و بسیاری از مشکلات مالی را از جمله در بخش کشاورزی بهبود بخشیم و برای مردم استان اردبیل ایجاد اشتغال پایدار و کسب درآمد کنیم.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مسائلی که هم‌اکنون در سطح استان اردبیل وجود دارد تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و راکد است که بایستی حتما با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی عملی شود که در این راستا دانشجویان نیز می‌توانند با ارائه افکار نوین و خلاقانه ما را در انجام و اجرای برنامه‌هایمان یاری کرده و با ایجاد کارآفرینی استان را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز