سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل گفت: طرحی مبنی بر ادغام برخی دانشکده‌های دانشگاه علمی کاربردی در استان محل اجرا ندارد و دانشکده‌های علمی کاربردی اردبیل ادغام نمی‌شوند.

به گزارش مرورنیوز، داریوش لطیفی ظهر دوشنبه در حاشیه تجلیل از برگزیدگان جشنواره‌های فرهنگی و قرآنی علمی کاربردی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: ۲۲ مرکز علمی کاربردی در استان اردبیل فعال است که برنامه‌ای برای ادغام آن ها نداریم.

وی افزود: ادغام مراکز صرفاً یک پیشنهاد است که به دلیل نیروی کار زیاد مراکز  و با هدف مدیریت هزینه‌ها پیش بینی شده اما در خود استان اردبیل نیازی به ادغام مراکز علمی کاربردی نیست.

وی با بیان اینکه علمی کاربردی استان ۱۴۱ کد رشته محل و ۹۴ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی ایجاد کرده است، اضافه کرد: تمامی رشته‌های تحصیلی بر اساس نیاز بازار کار و تقاضاها است.

به گفته سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان بر خلاف سایر دانشگاه‌ها ایجاد رشته متناسب با نیاز بازار کار به ویژه رشته‌های مهارتی به سادگی و با انعطاف بیشتر در دانشگاه‌های علمی کاربردی انجام می‌شود.

لطیفی در خصوص برنامه ‌این دانشگاه برای افزایش رشته‌ها نیز ادامه داد: در حال حاضر ایجاد رشته‌های کارشناسی ارشد مهارتی و دکتری مهارتی برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با بیان اینکه علمی کاربردی به دنبال تولید مدرک و مقطع تحصیلی نیست، افزود: هدف اصلی علمی کاربردی ارتقا مهارت‌های تخصصی متناسب با نیاز بازار کار است.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان تعداد دانشجویان دانشکده‌های علمی کاربردی استان را شش هزار نفر برشمرد و افزود: علاوه بر این ۱۷ هزار و ۴۲۸ نفر نیز فارغ‌التحصیل شدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز