اردبیل – چهاردهمین همایش و نشست تخصصی اقتصاد اسلامی در محل دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش مرورنیوز، بعدازظهر چهارشنبه در این همایش جانشین رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به ضرورت توجه به سرمایه اجتماعی، سرمایه روان‌شناختی و سرمایه معنوی در توسعه جوامع تأکید کرد.

محمد نریمانی با بیان اینکه توجه به سرمایه اجتماعی در جوامع نوآوری و کارآفرینی را به همراه دارد، تصریح کرد: به دلیل واقع شدن دانشگاه‌ها در نسل کارآفرین توجه به این مقوله ضروری است.

وی همچنین سرمایه روان‌شناختی را یکی از ضرورت‌های ایجاد امیدواری در جامعه دانست و تأکید کرد: به ویژه دانشگاه‌ها با هدف رشد علمی می‌بایست به این مقوله توجه داشته باشند.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه خودکارآمدی از محاسنات سرمایه روان‌شناختی است، متذکر شد: رشد کارآمدی در دانشگاه نیازمند چالش‌های کلامی است و لازم است با ارائه الگوهای مناسب این ضرورت شکل گیرد.

نریمانی همچنین به ضرورت تاب‌آوری در مواجه با بحران‌ها و مشکلات تأکید کرد و افزود: برای رشد تاب‌آوری نیز تقویت سرمایه معنوی ضرورت ویژه دارد.

در این همایش مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با تأکید به ضرورت توجه پایه‌ای به مقوله اقتصاد اسلامی تصریح کرد: بدون زیربنای اصلاح شده نمی‌توان در پیاده‌سازی اقتصاد اسلامی در جامعه موفق عمل کرد.

حجت‌الاسلام سیف‌الله مدبر افزود: به منظور پیاده‌سازی پایه‌های تمدن اسلامی لازم است در حوزه‌های مختلف آموزه‌های اسلام به کار گرفته شده و در جامعه نهادینه شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز