معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: طی مذاکرات انجام شده با ۹۰ نفر از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های استان مرکزی، کار مساله شناسی راهبردی توسعه استان مرکزی انجام شده است.

به گزارش مرورنیوز، محمد شریعتمداری صبح شنبه در مراسم افتتاح ستاد ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در اراک اظهار داشت: برنامه ریزی ها و هماهنگی های سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی از دو ماه قبل انجام شده و امیدواریم، سفر پر خیر و برکتی برای استان مرکزی باشد.

وی افزود: ثمره سفر ریاست جمهوری و هیات دولت، آگاه شدن وزرا و کابینه نسبت به مسائل روز استان است و گزارشی برای توسعه و چشم انداز استان مرکزی تهیه شده که در این سفر ارائه خواهد شد.

شریعتمداری بیان کرد: استان مرکزی مهد مشاهیر بزرگی در تاریخ ایران است و هم اکنون نیز افراد موثری در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی از این استان برخواسته و منشا خیر و برکت بوده اند و در همین راستا طی روزهای اخیر، جلسه ای با مسئولان و متنفذین استان مرکزی تشکیل شد تا در مورد مسائل استان تبادل نظر شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: اینگونه برنامه ریزی ها برای سفر ریاست جمهوری در گذشته وجود نداشت اما در حال حاضر تدابیری برای آن اندیشیده شده تا نهایت دستاوردها و نتایج مثبت از سفرهای استانی رئیس جمهور حاصل شود.

شریعتمداری افزود: در گذشته در سفرهای استانی ارتباطات مردمی به صورت سنتی و نامه دستی انجام می شد اما در دولت یازدهم با راه اندازی ستاد ارتباطات مردمی، امکان این کار به صورت سیستماتیک فراهم شد و مردم می توانند از طریق شماره تلفن مسائل خود را عنوان کرده و کد رهگیری دریافت کنند.

وی گفت: این روش باعث تکریم و احترام مردم است و مردم می توانند به راحتی مباحث مورد نظر خود را عنوان کنند و اطمینان می دهیم تمام مسائلی که مردم عنوان می کنند بررسی خواهد شد و اقدام لازم انجام می شود.

استاندار مرکزی نیز در این مراسم اظهار داشت: با راه اندازی ستاد ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، یک هزار و ۲۰۰ نفر به صورت شبانه روزی از صبح روز شنبه تا یک روز بعد از سفر رئیس جمهور و هیات دولت، خواسته ها، پیشنهادات و انتقادات اقشار مختلف مردم را می شنوند و با دریافت کد ملی تماس گیرنده، کد رهگیری به وی ارائه می کنند.

محمود زمانی قمی تصریح کرد: این مرکز ارتباطات مردمی با هدف تکریم و احترام مردم شهید پرور استان مرکزی و بررسی مسائل و مطالبات آنها طراحی شده است.

گفتنی است مردم استان مرکزی با تماس از طریق تلفن ۱۱۱ به این سامانه متصل می‌شوند و در خصوص درخواست‌های آنان تشکیل پرونده داده می‌شود. درخواست‌ها در مراحل بعد بررسی شده و در اسرع وقت توسط دستگاه‌های اجرایی رسیدگی و از طریق ریاست جمهوری نظارت می‌شود.

این ستاد پاسخگوی تماس‌های مردم از کل استان در هر نقطه به صورت رایگان بوده و به صورت ۲۴ساعته در مدت ۷۲ ساعت پاسخگوی شهروندان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز