رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تالاب میقان به عنوان یک زیستگاه طبیعی مهم در استان مرکزی باید حفظ شود و در این راستا پیگیری برای افزایش حق آبه این تالاب را مدنظر داریم.

به گزارش مرورنیوز، معصومه ابتکار ظهر یکشنبه در جریان سی و دومین سفر استانی دولت یازدهم در اراک اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور و هیات دولت مصوبات خوبی در زمینه آلودگی هوای اراک و همچنین مدیریت تالاب کویری میقان و تامین حق آبه مناسب آن انجام خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر معضلات زیستی محیطی در استان مرکزی و شهر اراک افزود: شهر اراک با آلودگی ناشی از صنایع نیز دست و پنجه نرم می کند که باید نوسازی تجهیزات در این صنایع به منظور کاهش آلایندگی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور بیان کرد: در راستای کاهش آلودگی هوای اراک گاز سوز کردن کوره های آجرپزی، حذف سوخت مازوت از نیروگاه شازند و عرضه بنزین یورو چهار انجام شده و سایر اقدامات برای کاهش آلودگی نیز پیگیری خواهد شد.

ابتکار خاطرنشان ساخت: به دلیل موقعیت جغرافیایی استان مرکزی، این استان از آلودگی های ناشی از ذرات معلق و ریزگردهایی که از سمت غرب کشور وارد می شود نیز تاثیر می پذیرد و مشکل آلودگی آن را دوچندان می کند.

وی اظهار داشت: به سبب وجود ریزگردها طی سال های اخیر تعداد روزهای آلوده شهر اراک افزایش یافته است که البته خشکسالی و کمبود منابع آب زیرزمینی نیز در این مورد بی تاثیر نیست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز