نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بر لزوم تبیین واقعیت‌های 13 آبان برای نسل جوان تأکید کرد.

به گزارش مرور نیوز،  آیت الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک 13 آبان را برگ زرینی در تاریخ انقلاب عنوان و با اشاره به وقایعی هم‌چون تبعید امام راحل در سال 43 و تسخیر لانه جاسوسی تشریح این وقایع برای نسل جوان را نیز مورد تأکید قرار داد.

وی بر ضرورت حضور همگان در راهپیمایی روز 13 آبان تأکید کرد و گفت: این حضور نشانگر پشتیبانی مردم از آرمان‌های امام راحل، شهدا و منویات مقام معظم رهبری است.

امام جمعه اراک اظهار کرد: ملت بصیر و هوشمند ایران همواره در راستای پشتیبانی از نظام اسلامی در صحنه بوده‌اند و در روز 13 آبان نیز باید این حضور را عملی کرده و انزجار خود را از استکبار جهانی نشان دهند.

دری نجف‌آبادی از تسخیر لانه جاسوسی به‌عنوان یکی از رویدادهای مهم انقلاب نام برد و گفت: اقدامات خبیثانه آمریکا و سازمان سیا در این روز در ایران پایان یافت و مزدوران آن‌ها دستگیر و لانه فساد آنان از هم پاشیده شد.

وی با اشاره به مناسبت‌های آبان‌ماه گفت: شهادت حاج آقا مصطفی خمینی، سخنرانی‌های متعدد امام در خصوص کاپیتولاسیون و تبعید ایشان به ترکیه مقدمه‌ای برای پیروزی انقلاب در سال 57 بود.

امام جمعه اراک در ادامه به سفر هیئت دولت نیز اشاره کرد و گفت: تعطیلی کارخانجات و بیکاری جوانان از مهم‌ترین مشکلات استان مرکزی است.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: دولت باید برنامه‌های موثری در راستای خروج این واحدها از رکود و رفع مشکل بیکاری جوانان داشته باشد.

وی با بیان این‌که راه‌آهن سریع‌السیر از نیازهای مردم استان است، یادآور شد: استفاده از فرودگاه اراک برای سفر به شهرهای نزدیک فاقد توجیه اقتصادی است و براین اساس باید به این نیاز توجه شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز