فرماندار اردستان گفت: آسیب اجتماعی واقعیتی است که جنبه طبیعی ندارد و جنبه روانی و اجتماعی دارد که ابعاد آن باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا غیور در جلسه کارگروه اجتماعی اظهار کرد: امروزه آسیب‌های اجتماعی به صورت متراکم و مزمن در جای جای کشور وجود دارد و هیچ جا از این آسیب‌ها مصون نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه آستانه تحمل جامعه نیز پایین آمده ممکن است به طور یقین آسیب اجتماعی به بحران در آینده تبدیل شود.

غیور با بیان اینکه آموزش یکی از راه‌های جلوگیری از آسیب است که باید در دوره‌های مختلف و در بین اقشار گوناگون انجام شود، افزود: در شهرستان ازدواج سنتی هنوز هم صورت می‌گیرد، ولی رشد آمار طلاق نگران کننده است و نباید در این حد باشد.

هم‌چنین رئیس اداره ثبت احوال اردستان، ثبت احوال را مجری ثبت وقایع حیاتی دانست و اظهار کرد: در شش ماهه اول سال جاری 30 مورد طلاق در شهرستان ثبت شده که نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

علیرضا یوسفی فرد بیشترین گروه سنی طلاق را شامل افراد 20 تا 24 سال اعلام کرد و گفت: در این رده سنی 14 مورد طلاق صورت گرفته که بیشتر از 50 درصد از آنها کمتر از  5 سال زندگی مشترک داشته‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز