فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در موج بازگشت زائران از کربلای معلا، 1024 دستگاه اتوبوس و 27 هزار و 804 دستگاه خودروی سواری حامل زائران اربعین تا صبح امروز (اول آذر) وارد استان کرمانشاه شده است.

به گزارش مرور نیوز، سردار منوچهر امان‌اللهی اظهار کرد: به حول و قوه الهی مراسم اربعین امسال نیز در نهایت آرامش و امنیت برگزار شد و خدمت رسانی به زوار تا بازگشت آخرین کاروان از کربلای معلا در استان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: پلیس استان کرمانشاه نیز در راستای انتظام‌بخشی و تأمین امنیت زوار از حضور حداکثری پرسنل و نیز ظرفیت پلیس افتخاری بهره گفت و 61 واحد گشت جاده‌ای نیز محورهای مواصلاتی استان را تحت کنترل قرار دادند.

مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: برپایی موکب‌های پلیس در شهرهای استان و ارائه خدمات انتظامی، مشاوره‌ای و پذیرایی بخشی از اقدامات این نیرو در اربعین امسال بود و تا پایان هفته نیز ادامه خواهد داشت.

امان‌اللهی افزود: با توجه به افزایش تعداد زائران اربعین نسبت به سال گذشته و نزدیک بودن مرز مهران به سرزمین کربلا، درخواست‌ها برای تردد از این مرز بیش از مرزهای چزابه و شلمچه بود.

وی اظهار کرد: در این ایام به دلیل بسته شدن مرز مهران و ترافیک سنگین در جاده‌های ایلام، بیش از 25 هزار دستگاه سواری و اتوبوس به مرزهای چذابه و شلمچه هدایت شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: بر همین اساس تعداد زوار هدایت شده به مرزهای شلمچه و چزابه از استان کرمانشاه به 134 هزار و 543 نفر رسید.

امان‌اللهی همچنین از دستگیری 169 تبعه خارجی که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده بودند خبر داد و افزود: دو هزار و 391 تبعه نیز که بدون گذرنامه و روادید قصد خروج از کشور را داشتند، به پایتخت بازگردانده شدند.

وی خاطرنشان کرد: دو هزار و 738 تبعه دارای مدارک قانونی نیز به مرزهای شلمچه و چزابه هدایت شدند.

مقام ارشد انتظامی استان کرمانشاه اظهار کرد: در موج بازگشت زائران از کربلای معلا تا به امروز 1024 دستگاه اتوبوس و 27 هزار و 804 دستگاه خودروی سواری حامل زائران اربعین وارد استان کرمانشاه شده است.

امان‌اللهی عنوان کرد: علی‌رغم بسته بودن مرز سومار، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های استان برای تأمین امنیت و رفاه زوار، تمام توان و امکانات خود را بسیج کردند تا میزبان شایسته‌ای برای این عزیزان باشند.

مقام ارشد انتظامی استان کرمانشاه در پایان یادآور شد: پلیس خادم مردم است و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد که خدمتگزار لایقی برای آنان باشد، لذا امیدواریم زائران قانونمدار نیز در دور بازگشت، نهایت همکاری را با این مجموعه داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز