نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: پایه اقتدار کشورمان در عرصه‌های گوناگون را سال 58 امام خمینی (ره) در قالب بسیج مستضعفین پایه‌گذاری کردند.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌الله علی خاتمی شامگاه گذشته در یادواره شهدای شهرستان خرم‌دره که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با بیان اینکه برای پایه‌گذاری حکومت دو شرط اساسی لازم است، تصریح کرد: این دو شرط شامل مشروعیت و مقبولیت است که کلمه مشروعیت شامل اعتقادات، ارزش‌ها و میثاق ملی و همگانی است.

وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در خطبه سوم نهج‌البلاغه به این مسئله اشاره کرده‌اند، تاکید کرد: ایشان اصرار مردم بر خلافت و پیمان گرفتن خداوند از عالمان را در زمینه ساکت ننشستن در برابر گرسنگی گرسنگان و شکم‌بارگی ظالمان را از مهم‌ترین دلایل پذیرش خلافت توسط خودشان عنوان کرده‌اند.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه نبی مکرم اسلام (ص) طی 20 سال دعوت علنی خویش مکررا از حضرت علی (ع) به‌عنوان جانشین خود یاد کرده‌اند، گفت: نمونه بارز این موضوع بیعت 120 هزار نفر از زنان و مردان با حضرت علی (ع) در روز عید غدیرخم است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی 38 سال تمام علی‌رغم جنگ، تحریم،بایکوت سیاسی و اقتصادی، فتنه‌های داخلی و خارجی و تحریک قومیت‌ها به مسیر خود ادامه می‌دهد، یادآور شد: در طول هشت سال دفاع‌مقدس همه قدرت‌های جهان به سرکردگی آمریکا و با بازیچه قرار دادن صدام در مقابل کشورمان صف کشیدند اما به لطف خدا و ایستادگی مردم نه تنها کشورمان شکست نخورد، بلکه به اذعان جهانیان پیروز واقعی جنگ بود و صدام نیز که آغازگر جنگ بود، به هیچ یک از اهداف خود نرسید.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه با سیر در تاریخ درمی‌یابیم که ایران یکی از کشورهای بزرگ جهان بوده که در جنگ‌های متعدد، قطعه‌ای از آن جدا شده است، تاکید کرد: تنها دورانی که علی‌رغم حمله نیروهای خارجی به کشور اجازه داده نشد یک وجب خاک ایران از دست برود، در زمان جمهوری اسلامی بود.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا از انجام هیچ اقدامی علیه کشورمان دریغ نکرده است، گفت: بسیاری از کشورهای جهان منتظر بودند بعد از رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، جنگ قدرت در کشور آغاز شود ولی امروزه ما می‌بینیم بعد از گذشت چندین سال از رحلت امام خمینی (ره) کشورمان از ثبات برخوردار بوده و با صلابت و اقتدار به مسیر خود ادامه می‌دهد تا جایی که ایران حرف اول را در منطقه می‌زند.

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: حضور در دوران دفاع از انقلاب، دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی، سازندگی و در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی از جمله مواردی است که بسیج همواره در آن فعال بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه هر کسی که به این انقلاب علاقه‌مند، دلسوز و در خدمت نظام است، بسیجی محسوب می‌شود،اظهار کرد: آماده‌باش برای هر مکان، هر لحظه و هر صحنه و استفاده از همه استعدادها، قابلیت‌ها و توانایی‌ها نشان‌گر انعطاف سازمان بسیج در عرصه‌های مختلف است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز