معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ایلام گفت:استان ایلام به عنوان یکی از چهار استان میزبان مرحله منطقه ای پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران نشان خواجه نصیرالدین طوسی انتخاب شده است.

به گزارش مرورنیوز، علی حیدربیگی روز دوشنبه اظهار کرد: در این دوره از مسابقات استان های ایلام، لرستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، فارس، همدان و اصفهان حضور دارند.

وی تاکید کرد: این مسابقات هفته آخر مهرماه سال جاری با شرکت 64 تیم در چهار استان منتخب شامل تهران، خراسان رضوی، زنجان و ایلام برگزار می شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ایلام گفت: برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی برای نخستین بار در کشور توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی وابسته به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی از سال 91 آغاز شد.

حیدربیگی مناظره های دانشجویی را گامی اساسی در راستای نهادینه کردن فرهنگ گفت و گو عنوان و اظهار کرد: عمل به منویات مقام معظم رهبری در مورد کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی، توسعه فرهنگ گفت و گو و احترام به نظرات و آرا مخالف و فراهم کردن زمینه تبادل نظر دانشجویان در مسائل مختلف کشور از منظر علمی از مهم ترین اهداف برگزاری این مسابقات است.

حیدربیگی اظهار کرد: سه دوره اول این مسابقات در سال های 91 تا 93 به صورت متمرکز و یک مرحله ای در تهران برگزار شد اما دوره های چهارم و پنجم در سال گذشته و امسال در سه سطح استانی، منطقه ای و ملی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مرحله استانی این مسابقات خردادماه گذشته برگزار شد، یادآور شد: در مرحله منطقه ای این دوره از مسابقات چهار تیم از هر منطقه معادل 16 تیم از سراسر کشور به مرحله ملی که آذرماه امسال در تهران برگزار می شود راه می یابند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز