نیمه نخست سالجاری در شرکت پالایش نفت اصفهان، 155 نوع قطعه با تیراژ تولید 22 هزار و 442 قطعه و صرفه جویی بالغ بر 81 میلیارد ریال تولید شد.

به گزارش مرور نیوز از اصفهان، رئیس پشتیبانی ساخت داخل شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: در 6 ماه نخست امسال موفق به ساخت تعداد زیادی از انواع قطعات یدکی دستگاه های پالایشی شده ایم که نشان از تخصص و همت صنعتگران ایرانی توانمند و پر تلاش دارد.

محمدعلی صفری افزود: نیمه نخست امسال، ساخت قطعات یدکی با استفاده از توانمندی های سازندگان داخل کشور بالغ بر 9 میلیارد ریال هزینه داشت و این در حالی بود که اگر می خواستیم نیاز خود را از خارج کشور تامین کنیم باید بیش از 90 میلیارد ریال هزینه می کردیم.

وی اعلام کرد: تعداد اقلام ساخته شده در این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: این واحد از سال 1380 شروع به کار کرده که در زمینه تامین قطعات دستگاه های پالایشی و به ویژه ماشین آلات دوار از قبیل توربین، پمپ، کمپرسور و چرخ دنده تاکنون فعالیت کرده است.

صفری افزود: تمرکز و اولویت واحد تحقیق و ساخت داخل کشور با تکیه بر توانمندی صنعتگران و متخصصان اصفهان بوده و حدود 70 درصد قطعات از این طریق تولید و درفرآیند عملیاتی قرار گرفته است.

رئیس پشتیبانی ساخت داخل با بیان اینکه با بیش از 450 شرکت سازنده داخلی ارتباط داریم، گفت: تاکنون با این روش، قطعات بسیار مهم و ارزشمندی ساخته شده که حتی با نمونه های خارجی قابل رقابت است.

وی تصریح کرد: با وجود تحریم های ظالمانه و جهت دار صورت گرفته علیه کشور، شرایط مطلوبی فراهم شده تا ما بیش از گذشته بر توانمندی های متخصصان و سازندگان داخلی تکیه کنیم و فرصتی برای خودکفائی، قطع وابستگی در کلیه امور و پیشرفت فراهم شده است.

شرکت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی از سال 1358 آغاز کرده است و اکنون حدود 22 درصد از فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور را تولید می کند.

ایـن شرکت در منطقه ای با مساحت 340 هکتار در شمال غربی اصفهان واقع شده و ظرفیت تولید این پالایشگاه 375 هزار بشکه در روز است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز