مسوول واحد خواهران رواق کودک و نوجوان آستان حضرت معصومه (س) از راه اندازی رواق خردسال در آستان مقدس در آینده این نزدیک خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، فاطمه سادات طباطبایی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر امکان اجرای برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان وجود دارد، ولی با توجه به اهمیت دوران خردسالی در تشکیل شخصیت انسان ها، به دنبال راه اندازی رواق خردسال در حرم کریمه اهل بیت(س) هستیم.

وی خاطرنشان کرد: رواق کودک و نوجوان آستان حضرت معصومه (س) از حدود پنج سال قبل فعالیت خود را در راستای گسترش فرهنگ نبوی و فاطمی در میان قشر کودک و نوجوان آغاز کرده و در حال حاضر به صورت روازنه در دو شیفت صبح و عصر فعالیت می کند. در حال حاضر در رواق کودک، کودکان 6 تا 11 سال پذیرش شده و در رواق نوجوان دختران 11 تا 16 سال مورد پذیرش قرار می گیرند.

طباطبایی تصریح کرد: حلقه آموزشی و مسابقات، انس با کتاب با محوریت مباحث مهدوی، کاردستی با کاغذ یا اریگامی، رنگ آمیزی داستان های قرآنی، کارگاه خلاقیت و ویژه برنامه آکواریوم با محوریت امام شناسی از مهم ترین برنامه هایی هستند که در رواق کودک به صورت هفتگی اجرا می شوند.

وی، برگزاری ویژه برنامه پله پله تا بهشت، راز دایره ها با محوریت مباحث اعتقادی، دومینو با محوریت اطلاعات عمومی، اماکن تاریخی و مشاهیر و همچنین جدول احادیث را از دیگر برنامه های هفتگی رواق کودک عنوان کرد.

مسوول واحد خواهران رواق کودک و نوجوان آستان حضرت معصومه (س) افزود: در رواق نوجوان برنامه هایی مانند کارگاه نویسندگی خلاق و حلقه های کتابخوانی، نشست صمیمی، کارگاه هنری، مشاوره، طب اسلامی و سنتی و آسیب های فضای مجازی برگزار می شود.

طباطبایی، برنامه نیمکت پرسش، جدول احادیث، جورچین، دومینو، واژه باران و برنامه کتاب گردون را از دیگر برنامه های هفتگی رواق نوجوان عنوان کرد و ادامه داد: رواق کودک و نوجوان در مناسبت های خاص برای کودکان و نوجوانان ویژه برنامه های مناسبتی  تدارک دیده و ارائه خدمات فرهنگی به دانش آموزان و اردوها از دیگر فعالیت های این رواق در آستان حضرت معصومه(س) است.

مسئول واحد خواهران رواق کودک و نوجوان آستان حضرت معصومه(س)با اشاره به اینکه برنامه های رواق صبح ها از ساعت 10 صبح آغاز شده و عصرها از ساعت 16 تا 19 ادامه می‌یابد، یادآور شد: کودکان و نوجوانان علاقه مند برای حضور در برنامه های رواق کودک و نوجوان باید به بالکن شرقی شبستان امام خمینی(ره) آستان حضرت معصومه(س) مراجعه کنند.

 برنامه های رواق برای کودکان ونوجوانان به صورت عمومی و رایگان بوده و از شرکت کنندگان در برنامه‌ها هزینه‌ای دریافت نمی شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز